لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۵

عراق يک نيروی امنيتی چهل هزار نفری را برای حراست از شيعيان مستقرساخته است


پليس عراق از کشته شدن يک زائر شيعه ديگر راهی کربلا در انفجار بمبی جاده ای خبر ميدهد که امروز و پس از حملاتی منفجر شد که روز پنجشنبه به کشته شدن نوزده زائر منجر شده بود .

پليس ميگويد اين بمب امروز، جمعه، هنگامی منفجر شد که يک اتوبوس مملو از زائران، بغداد را به قصد کربلا ترک ميکرد. دست کم نه نفر نيز در انفجار مجروح شده اند.

مقامات عراقی بيش از چهل هزار پليس و سرباز را در اطراف کربلا مستقر ساخته اند تا از خونريزی در جشن های سالگرد تولد دوازدهمين و آخرين امام شيعيان جلوگيری کنند. دو هزار زن جزو اين نيروی امنيتی هستند که ماموريتشان تفتيش و بازرسی زائران زن است .

روز پنجشنبه دو زن بمب گذار انتحاری نوزده زائر شيعه راهی کربلا را در محله اسکندريه کشتند. مقامات آمريکائی و عراقی ميگويند تروريست های سنی القاعده برای حملات انتحاری در عراق اخيرا بيشتر سراغ زنان می روند.

در همين حال فرمانده نيروهای بريتانيا در عراق ميگويد اوضاع امنيتی در شهر جنوبی بصره خوب شده است و گروههای ستيزه گر نمی توانند اين شهر را مجددا تحت کنترل خود درآورند.

ژنرال بارنی وايت اسپونر گفت سکنه بصره ميخواهند شاهد پايان خشونت های افراطيون باشند و نيروهای عراقی قادرند بدون کمک سربازان خارجی با هر حمله ای مقابله کنند.

در اين ميان سازمان بين المللی مهاجرت در گزارشی که امروز منتشر ساخت ميگويد زندگی برای سه ميليون عراقی که در داخل کشور آواره شده اند، بهتر نشده است.

XS
SM
MD
LG