لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۷

ورزشکاران ايران در روزهای ششم و هفتم المپيک ٢٠٠٨


ششمین روزبازیهای المپیك پكن نیزبا ناكامی ورزشكاران ایران در کسب مدال همراه بود. روز گذشته- در كشتی فرنگی- و در دسته ٨٤ كیلوگرم سامان طهماسبی با قبول شكست از نماینده تركیه از دور رقابتها كنار رفت.

در ٩٦ كیلو- قاسم رضایی- با شكست در نخستین دیدار خود مقابل حریفی از لیتوانی- از دور مسابقات حذف شد و در وزن ١٢٠ كیلوگرم مسعود هاشم زاده در اولین رقابتش در برابرقهرمان المپیك آتن - از روسیه تن به شكست داد و درحالی كه امكان حضور در جدول بخت مجدد را برای كسب نشان برنز داشت - به علت آسیب دیدگی از ادامه پیكارها انصراف داد.

بدین ترتیب کشتی فرنگی ایران- پس از ٣٦ سال همچنان در حسرت کسب مدال المپیک ماند.

در رقابتهای بسكتبال - تیم ملی ایران در مقابل استرالیا ٦٨ به ١٠٦ نتیجه را واگذار كرد. در این مسابقه صمد نیكخواه بهرامی با كسب ٢٣ امتیاز و ٣ ریباند موثرترین بازیكن ایران بود و حامد آفاق و حامد حدادی هر كدام ١٥ امتیاز برای ایران به دست آورند.

اما در بوکس- نماینده ایران با پیروزی بکار خود ادامه داد. در دسته ٦٤ كیلوگرم بوكس- مرتضی سپهوند- در مبارزه با گئورگی از رومانی در چهار وقتِ دو دقیقه ای در مجموع با حساب ٨ بر ٤ به برتری دست یافت. وی که در دور نخست هم حریفی از تونس را چهار روز پیش شكست داده بود- در مسابقه سوم خود- مقابل بوكسوری از جمهوری دومینكن به روی رینگ خواهد رفت.

***

روزهفتم المپیک پکن- برای ورزشکاران ایران

تیمهای ملی کشتی آزاد- تکواندو- دو و میدانی و تنیس روی میز ایران روز گذشته برای شرکت در بازیهای المپیک پکن وارد پایتخت چین شدند.

دررقابتهای امروز ورزشکاران ایرانی- طبق برنامه -امین نیکفر - در مرحله ی مقدماتی پرتاب وزنه - محمدرضا رودکی در رقابتهای وزن ١٠٠+ کیلوگرم جودو و سجاد مرادی - در دور اول دوی ١٥٠٠ متر شرکت خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG