لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۳

هآرتض ميگويد آمريکا يک درخواست تسليحاتی اسرائيل را رد کرده است


يک روزنامه اسرائيلی ميگويد آمريکا يک درخواست تسليحاتی اسرائيل را رد کرده است که توانائی اسرائيل را برای حمله ای به تاسيسات اتمی جمهوری اسلامی ايران بهتر ميکرد.

هآرتض، در گزارش امروز، چهارشنبه، خود نوع تسليحاتی را که اسرائيل درخواست کرده بود مشخص نميکند، اما ميگويد مقامات آمريکائی تقاضای اخير برای تجهيزات تهاجمی را نشانه ای از بودن اسرائيل در مراحل اوليه آماده شدن برای حمله به ايران تلقی کرده اند.

هآرتض ميگويد مقامات آمريکائی ضمن هشدار به اسرائيل عليه چنين حمله ای آن را تضعيف کننده منافع آمريکا دانسته اند . اين روزنامه ميگويد مقامات آمريکائی همچنين خواسته اند اگر اسرائيل تصميم به چنين حمله ای ميگيرد قبلا آنان را با خبر کند.

اهود براک وزير دفاع اسرائيل امروز در مصاحبه با راديو اسرائيل راجع به گزارش اظهار نظری نکرد، اما گفت موضع فعلی آمريکا عليه حمله نظامی اسرائيل به ايران کاملا روشن است.

مقامات آمريکائی در باره گزارش اظهار نظر نکرده اند.

براک گفت آمريکا با اسرائيل اتفاق نظر دارد که هيچ گزينه ای را نبايد در مقابله با مسئله اتمی جمهوری اسلامی ايران کنار گذاشت.

اسرائيل، آمريکا و متحدانش جمهوری اسلامی ايران را به تلاش برای توليد تسليحات اتمی متهم کرده اند. جمهوری اسلامی ايران ميگويد برنامه اتمی اش برای مقاصد صلح آميز است.

گزارش امروز هآرتض ميگويد واشنگتن برای جبران رد تقاضای اسرائيل، بهبود بخشيدن به سيستم دفاع موشکی زمين به زمين اسرائيل را پيشنهاد کرده است.

اسرائيل جمهوری اسلامی مجهز به تسليحات اتمی را تهديدی برای موجوديت خود ميداند.

نيروی هوائی اسرائيل در ماه ژوئن مانور عظيمی انجام داد که بسياری آن را تمرين برای حمله احتمالی به تاسيسات اتمی جمهوری اسلامی ايران تلقی کردند.

XS
SM
MD
LG