لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۱

آیا سناتور کلینتون کاملاً از چارچوب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کنار رفته است؟


آیا سناتور کلینتون کاملاً از چارچوب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کنار رفته است؟

طرفداران سناتور هیلاری ردهام کلینتون میخواهند در دومین روز برگزاری کنوانسیون حزب دموکرات در «دنور» یعنی در روز بیست و ششم ماه اوت به یک راه پیمائی گسترده و از پیش تنظیم شده دست بزنند. این در حالی است که خانم کلینتون، سناتور دموکرات ایالت نیویورک میگوید لازم است از طرفدارانش یک نوع دلجوئی بعمل آید.

خانم کلینتون به طرفداران خود میگوید: صدای شما شنیده شد. حالا دیگر از اوباما طرفداری کنید.

با این همه در حالی که کمتر از سه هفته به برگزاری کنوانسیون ملی دموکرات ها باقی مانده است؛ سناتور هیلاری ردهام کلینتون صریحاً خواهان آن است که صدای طرفدارانش کاملاً شنیده شود. برخی از طرفداران سناتور کلینتون از وی خواسته اند که نام خود را در فهرست نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در کنوانسیون حزبی ثبت کند.

برگزار کننده راه پیمائی در «دنور» سازمانی است بنام «اوج ۱۸میلیون صدا برای طلوع هیلاری». علاوه بر تنظیم یک راه پیمائی در «دنور» این سازمان ترتیب برگزاری راه پیمائی های مشابهی را نیز در سراسر آمریکا داده است.

سناتور کلینتون که طی برگزاری نسبتاً طولانی انتخابات مقدماتی آمریکا حدود ۱۸ میلیون از راًی دموکرات ها را به خود اختصاص داد، قرار است در رابطه با هشتاد و هشتمین سال اعطای حق راًی به زنان در آمریکا در کنوانسیون حزب دموکرات سخنرانی کند.

پس از آن که خانم کلینتون رسماً خود را از نامزدی ریاست جمهوری آمریکا کنار کشید، ستاد انتخاباتی سناتور باراک اوباما بارها گفته است که در پی یکپارچگی حزب دموکرات است.

سناتور هیلاری ردهام کلینتون میگوید مایل است هنگامی که طرفدارانش کنوانسیون حزب دموکرات را ترک میکنند؛ این احساس را داشته باشند که صدایشان شنیده شده و در نتیجه از نامزدی سناتور اوباما برای ریاست جمهوری آمریکا احساس راحتی کنند.

XS
SM
MD
LG