لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۲

رقابتهای فوتبال المپيک با برگزاری ديدارهای مقدماتی آغاز شد


روز پنجشنبه رقابتهای فوتبال المپيک با برگزاری ديدارهای مقدماتی آغاز شد- در نخستين روز اين مسابقات که باشرکت ١٦ تيم در چهار گروه برگزار شد- اين نتايج حاصل شد- ايتاليا ٣ بر صفر هندوراس را شکست داد- برزيل با يک گل از سد بلژيک گذشت- آمريکا با همين نتيجه ژاپن را از پيش رو برداشت و بازيهای صربستان با استراليا - کره جنوبی با کامرون و چين - با نيوزلند همگی با تساوی يک بر يک خاتمه يافت.

دو تيم هلند و نيجريه نيز به تساوی بدون گل رضايت دادند و تيم المپيک آرژانتين در حاليکه ليونل مسی را در ترکيب خود داشت با نتيجه ٢ بر يک ساحل عاج را شکست داد. لئونل مسی آرژانتينی با وجود حکم دادگاه عالی ورزش به نفع باشگاه بارسلونا - در بازيهای المپيک- تيم ملی المپيک آرژانتين را همراهی کرد. سرجيو باتيستا- سرمربی تيم ملی المپيک آرژانتين در اين باره تاکيد کرد- نه تنها مسی امروز بازی کرد -در همه بازيها نيزحضور خواهد يافت .باتيستا- تاکيد کرد مسی باقی ماندن در پکن را به اطلاع مسولان باشگاه بارسلونا خواهد رساند- اگر چه وی متعهد شده بود- که در صورتی که دادگاه عالی ورزشی به نفع بارسلونا رای دهد- به اين باشگاه باز گردد .

از سوی ديگر رئيس فدراسيون فوتبال آرژانتين نيز بر حضور مسی در المپيک پکن تاکيد کرد .رئيس باشگاه فوتبال بارسلونای اسپانيا اعلام کرد هيات مديره اين باشگاه - در جلسه ای ويژه وضع ليونل مِسی ستاره آرژانتينی اين باشگاه را بررسی می کند. خوان لاپورتا گفت: مسی تصميم گرفته است به رغم رای دادگاه حکميت ورزشي- با تيم ملی فوتبال آرژانتين در بازيهای المپيک پکن شرکت کند.

لاپورتا افزود: بارسلونا پيش از اتخاذ هر تصميمی شرايط را به خوبی ارزيابی خواهد کرد بارسلونا تصميمی نخواهد گرفت که به ضرر اين باشگاه يا به ضرر مسی باشد. دادگاه حکميت ورزشی در پی فرجام خواهی باشگاه بارسلونا اعلام کرد باشگاههای فوتبال مجبور نيستند بازيکنان خود را برای بازيهای المپيک در اختيار تيمهای ملی کشورهايشان قرار دهند. مسی بازيکن آرژانتينی تيم فوتبال بارسلونا - فصل گذشته به عنوان بهترين بازيکن ليگ فوتبال اسپانيا انتخاب شده بود.

دررقابتهای فوتبال باشگاهی جام قهرمانی آمريکای جنوبی - کوپا زود آمريکانا- و در مرحله نخست اين رقابتها- دو تيم از آرژانتين به مصاف هم رفتند. سان ورزشگاه ديگو آرماندو مارادونا در شهر بوئنس آيرس ميزبان دو تيم سان لورنزو و آرژانتينوس جونيورز بود. تيم جونيورز در حاليکه ميزبانی اين بازی را برعهده داشت - حملات گسترده ای را طرح ريزی کرد ولی تيمی که عنوان قهرمانی باشگاه های آرژانتين را در کارنامه داشت- تيم سان لورنزو بسادگی شکست پذير نبود.

تيم ميهمان – که اميد بسياری به گونزالس برجيسيو و حرکات ترکيبی وی ايدريان گونزالس داشت - در يک موقيعت ايجاد شده- نيز ضربه وی با دفع سباستين توريکو روبرو شد و در نهاين اين بازی با نتيجه تساوی بدون گل پايان يافت. تيم سان لورنزو - بعنوان يکی از مدعيان صعود به مرحله بعد در ديدار برگشت که ٢١ ماه اوت برگزار ميشود - پذيرای تيم آرژانتينوس جونيورز خواهد بود.

XS
SM
MD
LG