لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۴

کارشناسان در کنفرانس ایدز درباره کودکان و روسپیان بحث می کنند


کارشناسان در کنفرانس ایدز، که به میزبانی سازمان ملل متحد در مکزیک برپا شده است، در باره وضعیت برخی از گروه هائی که به اندازه کافی از برنامه های مبارزه با اچ آی وی و ایدز برخوردار نیستند، از جمله کودکان و روسپیان، بحث می کنند.

پژوهشگران پیشنهاد می کنند برای کمک به خانواده های دارای کودکان مبتلا به اچ آی وی، که اکثرا در مناطق صحرائی آفریقا زندگی می کنند، سرویس های حفاظت اجتماعی ایجاد شود. یکی از کارشناسان آفریقای جنوبی گفت کمک اقتصادی به خانواده های فقیر در این کوشش حیاتی است.

یک کارشناس آرژانتینی می گوید شیوع ویروس اچ آی وی در میان روسپیان در مناطقی مانند آمریکای جنوبی، که در آنجا روسپیگری یک حرفه دیده می شود، کاهش یافته است. او گفت مبارزه با ننگ و بدنامی این حرفه و جرم نشناختن آن، در نبرد با گسترش عفونت اچ آی وی مهم است.

رییس انجمن بین المللی ایدز می گوید خصومت نسبت به همجنسگرایان به نبود منابع برای برنامه هایی که بر مردان همجنسگرا متمرکز باشد، کمک می کند.

به گفته او کشورهای آسیائی کمتر از یک درصد بودجه مبارزه با اچ آی وی و ایدز را صرف جلوگیری از عفونت بین مردان می کنند، در حالی که ، به گفته وی، پنج تا بیست درصد عفونت های جدید اچ آی وی از روابط جنسی بین آنها ناشی می شود.

کنفرانس بین المللی ایدز هر دو سال یکبار تشکیل می شود. کنفرانس امسال، که برای نخستین بار در آمریکای لاتین برگراز شده است، روز یکشنبه آغاز شد و روز جمعه به پایان می رسد.

کارشناسان ایدز می گویند در سال ۲۰۰۷، حدود دو میلیون و هفتصد هزار نفر در سراسر جهان - یا هفتاد هزار و چهارصد نفر در هر روز- به ویروس اچ آی وی،عامل بیماری ایدز، مبتلا شدند.

XS
SM
MD
LG