لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۶

اظهارات رياست کميته بين المللی المپيک درباره بازی ها و پخش در رسانه ها


ژاگ روگ رياست کميته بين المللی المپيک ( IOC ) که جمعه گذشته وارد پکن شد و در آخرين تمرينات مراسم افتتاحيه بازيهای المپيک نيز حضور يافته است، دومين دوره ايست که در رأس اين نهاد بين المللی در المپيک حاضر ميشود .

روگ خاطر نشان کرد وسعت پکن موجب وسعت بازيهای المپيک نخواهد شد بلکه تعداد ورزشکاران حاضر در پکن به اندازه تعداد ورزشکاران حاضر در آتن خواهد بود و تعداد رشته های ورزشی نيز تغيير نخواهد کرد- البته تعداد تماشاگران و بينندگان تلويزيونی اين ورزشها متفاوت خواهد بود.

وی روزسه شنبه اعلام کرد با افزايش شمار بينندگان بازيهای المپيک پکن - ميزان درآمد شبکه های تلويزيونی که اين برنامه ها را پوشش می دهند- افزايش خواهد يافت.

ژاک روگ در ١٢٠مين نشست کميته بين المللی المپيک از پيشنهاد رسانها در زمينه پوشش تصويری بيشتر بازيهای المپيک استقبال کرد و افزود با بررسی چگونگی پوشش اين بازيها- در سال ٢٠١٤ و ٢٠١٦ احتمال می رود- درآمدهای حاصل از پوشش اين برنامه ها افزايش يابد.

رئيس بخش خدمات تلويزيونی کميته بين المللی المپيک نيز اعلام کرد- شبکه تلويزيونی ان بی سی نهصد ميليون دلار برای پوشش بازيهای المپيک پرداخت کرده است که اين برابر يک سوم کل مبالغ دريافتی است .

گفتنی است که بازيهای زمستانی سال ٢٠١٤ در سوچی روسيه برگزار می شود و اين در حالی است که ريودوژانيرو، مادريد، شيکاگو و توکيو پيشنهاد ميزبانی بازيهای سال ٢٠١٦ را مطرح کرده اند.

کميته بين المللی المپيک ميزبان اين بازيها را دوم اکتبر سال دو هزار و نه در کپنهاک تعيين خواهد کرد. در آستانه آغاز اين بازيها، چين، گروهی برای نظارت ٢٤ ساعته بر بيش از دويست پايگاه اينترنتي- به منظور جلوگيری از پخش غيرقانونی مسابقات المپيک پکن، تشکيل داده و اعلام کرده است اين اقدام در کشوری که با مشکل بزرگ نقض کپی رايت مواجه است، ضروری است.

براساس اين گزارش- فقط برنامه هايی که مجوز کميته بين المللی المپيک يا شبکه تلويزيونی رسمی چين را کسب کرده باشند، اجازه پخش خواهند داشت.

رافائل نادال اسپانيايی و آنا ايوانويچ صرب نفرات اول تنيس مردان و زنان جهان نيز وارد پکن شدند. رافائل نادال که با کسب امتيازات لازم -راجر فدرر سوئيسی را از صدر رده بندی جهانی تنيسورهای برتر کنار زده است، اميدوار است در رقابتهای پکن بتواند دو مدال را از آن خود کند.

جالب آنکه، نادال برای اينکه نام خود را در صدر جدول تنيس بازان حرفه ای ببيند بايد تا هجدهم ماه جاری ميلادی و تا رقابتهای مسترز آفريقای جنوبی صبر کند تا با تنها حضورش در آن مسابقات -امتياز مانده را کسب نمايد و بر بام تنيس جهان بنشيند.

XS
SM
MD
LG