لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۵

موضوعات مورد توجه هر يک از دو کانديدای رياست جمهوری آمريکا در گزينش معاون


تنظيم از پريچهر فرزام

با نزديک شدن کنوانسيون دو حزب دموکرات و حزب جمهوريخواه گزينش يک شريک انتخاباتی هم برای سناتور اوباما و هم برای سناتور مک کين جدی تر شده است.

مسئله گزينش يک نفر به عنوان معاون در برگه انتخاباتی هر يک از دو کانديدای رياست جمهوری آمريکا از اهميت ويژه ای برخوردار است. کسانی که گفته ميشود در فهرست سناتور اوباما قرار دارند؛ بيشتر کسانی هستند که بگونه ای ميتوانند جای کمبودهای احتمالی را در نزد هر يک از دو نامزد انتخابات رياست جمهوری آمريکا پر کنند.

بنظر ميرسد که سناتور اوباما، شخصی را که به مسائل سياست خارجی آمريکا و همچنين امنيت ملی تسلط داشته باشد، انتخاب خواهد کرد، تا بتواند انتقادهائی را که به دليل عدم تجربه کافی در اين موارد بر وی وارد ميکنند؛ بی اثر کند.

از سوی ديگر، گفته ميشود که سناتور جان مک کين در پی کسی است که هم درباره اقتصاد آگاهی لازم را داشته باشد و هم در سنينی باشد که مسئله سن وی را جبران کند. سناتور مک کين در صورت پيروزی در انتخابات رياست جمهوری آمريکا در روز چهارم ماه نوامبر، مسن ترين فردی خواهد بود که تا بحال به اين سمت برگزيده شده است.

کنوانسيون حزب دموکرات حدود سه هفته ديگر در شهر «دنور» پايتخت ايالت کلرادو برگزار خواهد شد. شروع اين کنوانسيون چهار روزه، دوشنبه بيست و پنجم ماه اوت خواهد بود.

سابقه تاريخ برگزاری چنين کنوانسيونی در سطح ملی، به سال ۱۸۳۲ ميلادی يا يکصد و هفتاد و شش سال پيش به دوران رياست جمهوری اندرو جکسون برميگردد.

کنوانسيون حزب جمهوری خواه سه روز پس از پايان کنوانسيون حزب دموکرات تشکيل خواهد شد. اين کنوانسيون نيز به مدت چهار روز ادامه دارد.

کنوانسيون حزب جمهوری خواه از روز اول ماه سپتامبر آغاز شده و تا روز چهارم همان ماه ادامه خواهد داشت.
محل برگزاری اين کنوانسيون شهر «سنت پال» پايتخت ايالت مينه سوتا است.

برگزاری کنوانسيون هر يک از دو حزب اصلی آمريکا هنگام انتخابات رياست جمهوری در سالهای اخير حدود ۱۵۰ تا ۱۶۰ ميليون دلار به شکوفائی اقتصادی شهرهای محل برگزاری کنوانسيون کمک کرده است.XS
SM
MD
LG