لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۳

بوش ميگويد کره شمالی بايد با مميزی کامل برنامه تسليحات اتمی خود موافقت کند


پرزيدنت بوش ميگويد کره شمالی اگر خواستار بهبود موضع خود در جامعه بين المللی است، بايد با مميزی کامل برنامه تسليحات اتمی اش موافقت کند.

پرزيدنت بوش اين نظر را امروز، چهارشنبه، در جريان يک کنفرانس خبری مشترک با حضور لی ميانگ بک رئيس جمهوری کره جنوبی در سئول ارائه داد.

پرزيدنت بوش گفت مذاکرات شش کشوری بهترين راه برای متقاعد ساختن رژيم کره شمالی به انصراف از جاه طبی های اتمی است .

پرزيدنت بوش همچنين گفت پيش از آنکه کره شمالی از فهرست آمريکا در باره دولت های حامی تروريسم خارج شود بايد مميزی انجام گرفته باشد.

پرزيدنت بوش از چين خواست به آزادی مذهب احترام بگذارد و افزود اختناق مذهبی غلط و اشتباه است.

پرزيدنت بوش و آقای لی امروز قبلا در باره مسائلی متعدد در کاخ رياست جمهوری کره جنوبی گفتگو و تبادل نظر کرده بودند.

اطلاعيه ای که دولت بوش منتشر کرد ميگويد دو رهبر قول داده اند برای تصويب يک قرارداد دوجانبه تجارت آزاد در مجامع قانونگذاری شان همکاری کنند، و به همکاری در مورد چندين برنامه، از جمله برنامه های مرتبط با تغييرات جوی ادامه دهند.

پرزيدنت بوش پس از ملاقات با رئيس جمهوری کره جنوبی، به اتفاق همسرش لورا از پرسنل نظامی آمريکا در يک پايگاه نظامی آمريکا در نزديکی سئول ديدن کرد. پرزيدنت بوش از آنان برای خدماتشان قدردادنی کرد و تلاش هايشان را برای استقرار صلح و دمراسی در آسيا و ديگر نقاط جهان ستود.

پرزيدنت بوش و همسرش اکنون وارد تايلند شده اند، که به گفته مشاورانش در آنجا با ايراد يک سخنرانی به ارزيابی اقداماتی می پردازد که در چارچوب سياست خارجی آمريکا در دوران رياست جمهوری وی در آسيا انجام گرفته است.

پرزيدنت بوش همچنين از چگونگی اقدامات امدادی در برمه پس از وقوع طوفان دريائی با خبر خواهد شد، و بطور خصوصی با فعالان برمه ای ملاقات ميکند.

لورا، همسر پرزيدنت بوش در نظر دارد به مرز تايلند و برمه برود و از يک اردوگاه آوارگان و يک درمانگاه ديدن کند.

پرزيدنت بوش و همسرش پس ازآن از تايلند به چين ميروند تا در مراسم گشايش مسابقات تابستانی المپيک در پکن که روز جمعه برگزار ميشود شرکت کنند.

پرزيدنت بوش نخستين رئيس جمهوری آمريکاست که در مراسم افتتاحيه المپيک در يک کشور خارجی شرکت ميکند.

XS
SM
MD
LG