لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۶

نويسنده و فيلمساز آمريکايی می گويد هنرمند نباید رنج بکشد تا بتواند آن را نشان دهد


دیوید لینچ فیلم ساز مشهور آمریکایی روز یکشنبه وارد برزیل شد تا کتاب جدید خود به نام صید ماهی بزرگ رامعرفی کند و این تفکر را در میان مدارس محلی آنجا رواج دهد که چگونه با تمرکز حواس (مدیتیشن) از خشونت جلوگیری کنند.

کارگردان فیلمهای کلاسیکی چون مخمل آبی، کله پاک کن و مالهالند درایو گفت در طول ۳۵ سال فيلمسازی همواره از مدیتیشن استفاده کرده است.

دیوید لینچ به خبرنگاران گفت در مدارسی که تنش و مشکل زیاد هست به سختی می شود چیزی یاد گرفت. این یک کابوس است که دانش آموزتمامی این مشکلات و رنج ها را با خود به خانه بياورد.

بنیاد دیوید لینج از سه سال پیش تاسیس شده است، و از همان ابتدا تکنیک های اولیه مدیتیشن را به شش مدرسه در آمریکا برده و به اين ترتيب ۱۸۰ درجه در آن مدارس تغییر بوجود آورده است.

لینچ همچنین میگوید انرژی اش را به سر صحنه فیلم برداری فیلم هایش منتقل می کند. او گفت، «من فضای خیلی شاد را برای فیلم هايم دوست دارم. در آن بازیگران و کادر فنی به مانند خانواده ای با هم به سفر می روند. من فضایی را دوست دارم که بازیگران در آن احساس امنیت می کنند تا بتوانند عمیقا در نقش شان فرو بروند و آن را به واقعیت تبدیل کنند. من فکر می کنم ترس و فشار به خلاقیت گروه لطمه می زند و به اثر آسیب می رساند.»

او گفت هنرمند نباید رنج بکشد تا بتواند آن را نشان دهد. شما باید رنج و شرایط انسانی را درک کنید. مدیتیشن به این امر کمک می کند و شما را به اقیانوس بزرگ درک پرتاب می کند.

XS
SM
MD
LG