لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۳

پليس کره جنوبی در آستانه ديدار بوش ۱۳ تظاهرکننده را دستگير کرد


پلیس کره جنوبی در آغاز سفر پرزیدنت بوش در سراسر سئول مستقر شده است.

امروز (سه شنبه) در حالی که هواپیمای حامل پرزیدنت بوش بزمین نشست، هزاران نفر از مردم کره جنوبی در مرکز سئول در اعتراض به واردات گوشت از آمریکا شعارهای ضد آمریکائی سر دادند. آنها می گویند احتمال می رود گوشت های وارداتی از آمريکا به ميکرب بیماری جنون گاوی آلوده باشد. مقامات آمریکائی این نگرانی را رد می کنند.

پلیس کره جنوبی ۱۳ نفر از تظاهرکنندگان را دستگیر کرد و برای متفرق ساختن دیگران به گاز اشک آور متوسل شد. دامنه اين اعتراضات از تظاهرات خشونت باری که پرزیدنت بوش را وادار کرد سفر به سئول در ماه گذشته را به تاخیر اندازد، بسیار کوچکتر بود.

پیشتر، هزاران نفر از مردم کره جنوبی تظاهراتی برای استقبال از آقای بوش برپا کردند.

قرار است بوش و لی میونگ باک، رئیس جمهوری کره جنوبی، فردا به گفت و گو بنشینند و از جمله در باره تجارت و کوشش هایی که برای پایان دادن به برنامه اتمی کره شمالی جریان دارد به تبادل نظر بپردازند.

در تایلند، رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی سیاست ایالات متحده در آسیا را در دوره ریاست جمهوری خود ارزیابی خواهد کرد.

آقای بوش ، در بانکوک همچنین از چگونگی امداد رسانی به قربانیان تند باد دریایی در برمه آگاه خواهد شد و دیداری خصوصی با فعالان برمه ای انجام خواهد داد.

لورا بوش، بانوی اول آمریکا، قصد دارد برای دیداری از یک اردوگاه آوارگان و یک کلینیک به ناحیه مرزی تایلند و برمه برود.

بوش پس از ملاقات با رئيس جمهوری کره جنوبی رهسپار تايلند خواهد شد و از آن جا به چين خواهد رفت تا در مراسم گشایش مسابقات المپیک در روز جمعه شرکت جويد. او نخستین رئیس جمهوری آمریکا است که در چنین مسابقاتی در یک کشور خارجی حضور پیدا می کند.

XS
SM
MD
LG