لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۶

اوباما ميگويد حفاريهای برون ساحلی را بررسی ميکند


باراک اوباما کانديدای رياست جمهوری آمريکا از حزب دمکرات ميگويد وی مجاز شناختن بعضی از حفاريهای نفتی برون ساحلی را مورد توجه قرار ميدهد، اگر چنين اقدامی را برای رسيدن به هدفهای گسترده ترش در باره کارآئی بيشتر و بهره برداری بهتر از انرژی، و ايجاد منابع جايگزين ضروری ببيند.

اوباما اين نظر را در مصاحبه ای با روزنامه پالم بيچ پست ايالت فلوريدا که امروز، شنبه، چاپ شد، ارائه داد. وی پيشتر با خواست جان مک کين کانديدای حزب جمهوريخواه برای حفاريهای بيشتر برون ساحلی مخالفت ميکرد ، اما اکنون ميگويد از مصالحه ای با جمهوريخواهان و شرکت های نفتی جانبداری ميکند، به اين شرط که چنين مصاله ای به رفع موانع در پيشبرد سياست او در مورد انرژی کمک کند . سياست اوباما متکی به کارآئی بيشتر و صرفه جوئی در انرژی بمنظور مقابله با سير صعودی قيمت های بود، نه حفاريهای بيشتر برون ساحلی، که سالها طول خواهد کشيد تا بتواند بر بازار اثر بگذارد.

اوباما روز جمعه خواستار پس دادن فوری هزار دلار ماليات به ماليات دهندگان برای مقابله با قيمت های بالارونده انرژی شد. وی در ملاقاتی با سکنه محل در سنت پيترزبورگ فلوريدا گفت خانواده ها زير فشارند و به کمک فوری نياز دارند.

اوباما که کانديائی اش از حزب دمکرات بايد در کنوانسيون اين حزب رسميت پيدا کند از کنگره خواست هرچه زودتر دومين برنامه رونق بخشی به اقتصاد از طريق پس دادن بخشی از ماليات ها به ماليات دهندگان را تصويب کند تا آنان بتوانند پيش از آنکه سال تمام شود چک های خود را نقد کرده باشند. اوباما پيشنهاد کرده است که بودجه اين برنامه از محل ماليات بر درآمدهای کلان شرکت های نفتی ، موسوم به درآمدهای بادآورده تامين شود.

XS
SM
MD
LG