لینکهای قابل دسترسی

شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۸

نخست وزیر ژاپن با تغییر ۱۳ نفر از اعضای کابینه خود عهد کرد با گرانی مبارزه کند


کابینه جدید یاسوئو فوکودا، نخست وزیر ژاپن، پس از برگزاری آئین تحلیف در حضور آکی هیتو، امپراتور، نخستین جلسه خود را امروز شنبه تشکیل داد.

در این جلسه، فوکودا عهد کرد با بالا رفتن قیمت ها مبارزه کند و به اجرای سیاست های اصلاحی ادامه دهد.

فوکودا روز جمعه، در کوشش برای احیای اقتصاد کشور، ۱۳ نفر از ۱۷ وزیر دولت از جمله تیم اقتصادی اش را کنار گذاشت. وی کائورو یوسانا را به عنوان وزیر جدید اقتصاد برگزید ، و وزارت دارائی را به بونمری ای بو کی واگذار کرد.

نخست وزیر ژاپن گفت کابینه جدید مسئول است برای بهبود زندگی مردم اصلاحات را اجرا کند و به مسائلی مانند بالا رفتن قیمت های سوخت و کاهش نرخ زاد و ولد در ژاپن بپردازد.

فوکودا همچنین گفت او پارلمان را منحل نخواهد کرد و خواهان برگزاری انتخابان جدید نخواهد شد. حزب دمکرات، گروه اصلی اوپوزیسیون، از اجرای برنامه های فوکودا جلوگیری کرده است. این حزب کنترل مجلس سنا را در دست دارد و خواهان برگزاری انتخابات زود رس شده است. این بن بست سیاسی موجب شده است میزان محبوبیت نخست وزیر حدود ۲۰ درصد کاهش یاید.

وزیران جدید دارائی و اقتصاد از اعضای دیرینه حزب حاکم لیبرال دمکرات هستند. یوسانا از افزایش مالیات بر فروش به عنوان راهی برای مبارزه با بالا رفتن بدهی های کشور طرفداری می کند.

فوکودا همچنین دو زن را وارد کابینه خود کرده است.

XS
SM
MD
LG