لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۰

احمدی نژاد عهد کرد عليه دشمنانی که بخواهند برنامه اتمی را محدود کنند به زور متوسل شود


محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران عهد کرد عليه دشمنانی که می خواهند برنامه اتمی بحث انگيز ايران را محدود کنند، به زور متوسل شود.

تلويزيون دولتی ايران روز جمعه و در آستانه پايان مهلت ايران برای پاسخ دادن به مجموعه مشوق های پيشنهادی غرب در زمينه برنامه اتمی اين کشور، اظهارات آقای احمدی نژاد را پخش کرد.

آمريکا، بريتانيا، چين، فرانسه، آلمان و روسيه تا امروز شنبه به ايران مهلت داده اند که در برابر متوقف ساختن برنامه غنی سازی اورانيوم، مجموعه مشوق های اقتصادی پيشنهادی را بپذيرد و هشدارداده اند که در غيراين صورت با خطر برقراری تحريم های بيشتری مواجه خواهد بود.

آقای احمدی نژاد روزجمعه اظهار داشت دشمنان کشور موضوع برنامه اتمی را به عنوان دستاويزی برای تحريک ايران مورد استفاده قرارمی دهند.

در واشنگتن روز جمعه شائول موفاز معاون نخست وزير اسرائيل در يک سخنرانی در « انستیتو سیاست خاور نزدیک واشنگتن » گفت که رهبران غرب بايستی به ايران فشار آورند تا به جدول زمانی موجود، متعهد بماند. موفاز هشدار داد که جمهوری اسلامی به سوی توانائی اتمی نظامی پيش ميرود و از جامعه جهانی خواستار افزايش فشار بر روی جمهوری اسلامی ايران شد.

XS
SM
MD
LG