لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۰

پاکستان می گوید در بمب گذاری سفارت هند در افغانستان نقش نداشته است


اسلام آباد، گزارش رسانه های آمریکا مبنی بر دخالت سرویس اطلاعاتی پاکستان در بمب گذاری مرگبار ماه گذشته در سفارت هند در افغانستان را رد کرد.

محمد صدیق، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان، امروز(جمعه) به خبرنگار صدای آمریکا گفت هیچ کس مدارکی در خصوص دخالت پاکستان در این حمله در اختیار ندارد.

پیشتر، وی گزارش ها در مورد دخالت پاکستان در بمب گذاری در سفارت هند را، که اولین بار توسط روزنامه نیویورک تایمز منتشر شد، «بی ارزش» و « بی اساس» توصیف کرده بود.

تایمز و واشنگتن پست به نقل از مقامات رسمی آمریکا گفته اند که به باور سرویس های اطلاعاتی آمریکا، عناصری از سرویس اطلاعاتی پاکستان( آی اس آی) در این بمب گذاری نقش داشته اند. مقامات می گویند این باور آنها از ارتباط میان مقامات پاکستانی و شبه نظامیانی که عامل بمب گذاری بوده اند نشات می گیرد.

روز سه شنبه، وزیر دفاع پاکستان گفته بود آمریکا سرویس اطلاعاتی کشورش را متهم می کند که پیش از حمله نیروهای ایالات متحده به مواضع شبه نظامیان، آنان را از وجود این حمله مطلع می کند.

احمد مختار گفت جورج بوش، رییس جمهوری آمریکا ، در دیدار با یوسف رضا گیلانی، نخست وزیر پاکستان، در کاخ سفید این اتهام را به اطلاع او رسانده است.

XS
SM
MD
LG