لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۹

مسئله نژادی و مبارزه بر سر ورود به کاخ سفید


دو روز پس از آن که سناتور جان مک کین، نامزد احتمالی حزب جمهوری خواه برای ریاست جمهوری آمریکا، به شدت از سناتورباراک اوباما، نامزد احتمالی حزب دموکرات برای ریاست جمهوری آمریکا، انتقاد کرد و گفت که وی مسئله نژادی را وارد چهارچوب انتخابات ریاست جمهوری کرده است، سناتور اوباما به اظهارات مک کین اعتراض کرد. پس از آن مقام های ارشد هر دو ستاد انتخاباتی، علیه یکدیگر به رد وبدل کلماتی پرداختند که حاکی از نارضایتی کامل آنان بود.

در همین حال، مدیر ستاد انتخاباتی جان مک کین در مصاحبه ای با یک شبکه تلویزیون سراسری آمریکا NBC گفت به گمان وی، ستاد انتخاباتی مک کین به حمله هائی که علیه این نامزد شده است به اندازه کافی پاسخ نداده است.

آقای دیویس گفت من بر این گمان هستم که ما کاملاً در چهارچوب حقوق خویش برای حفظ نامزد خود عمل کرده و به هیچ وجه در برابر چنین تاکتیک هائی کوتاه نخواهیم آمد. وی آن گاه اقدامات خود را در این جهت منصفانه دانست.

اما روز جمعه سخنگوی ستاد انتخاباتی سناتور باراک اوباما به این انتقاد عکس العمل نشان داده و گفت: چه شده است که سناتور مک کین تصمیم گرفته تا صد در صد از تبلیغ های منفی استفاده کند. وی افزود: می دانید چرا، زیرا وی تلاش می کند از روش هائی در چهارچوب اقتصاد و سیاست خارجی آمریکا دفاع کند که قابل دفاع نیستند.

سخنگوی ستاد انتخاباتی سناتور اوباما که با یک شبکه دیگر تلویزیون سراسری آمریکا CBS گفتگو می کرد اضافه کرد که این، آن سناتور جان مک کینی نیست که ما انتظارش را در انتخابات سال جاری داشته ایم و این، آن سناتور مک کینی نیست که در انتخابات سال ۲۰۰۰ میلادی خود را نامزد ریاست جمهوری آمریکا کرده بود.

XS
SM
MD
LG