لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۷

پلیس اسراییل برای چهارمین بار از اهود اولمرت در مورد اتهامات مالی بازجویی کرد


پلیس اسراییل امروز، جمعه، برای چهارمین بار از اهود اولمرت، نخست وزیر، بازجوئی کرد. او به دریافت غیرقانونی پول از یک بازرگان آمریکائی متهم است.

پلیس همچنین درباره این ادعا که نخست وزیر هنگامی که شهردار بیت المقدس بود، هزینه های مسافرتی را دولا پهنا با دولت حساب می کرد، تحقیق می کند.

اولمرت گفته است که بی گناه است، اما روز چهارشنبه اعلام کرد زمانی که حزب کادیما در انتخابات مقدماتی ۱۷ سپتامبر رهبر جدیدی برگزیند، کناره گیری خواهد کرد.

روز پنجشنبه، بنیامین نتانیاهو، رهبر حزب لیکود خواهان برگزاری انتحابات جدید شد و گفت دولت ائتلافی اولمرت به پایان عمر خود رسیده است.

نتانیاهو همچنین از کادیما به عنوان یک نماد شکست انتقاد کرد، و حزب حاکم را متهم ساخت که در برابر درخواست های ارضی بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، تسلیم می شود و آماده است بخش هایی از بیت المقدس را رها کند.

تزیپی لیونی، وزیر امور خارجه اسراییل و کاندیدای اصلی رهبری کادیما، روز پنجشنبه از احزاب سیاسی کشور درخواست کرد پس از انتخابات به ائتلاف جدید به رهبری کادیما بپیوندند.

هنوز روشن نیست که آیا رهبر بعدی کادیما قادر خواهد بود اکثریت پارلمانی به دست آورد یا نه.

نظرسنجی های عمومی نشان می دهد حزب لیکود به رهبری نتانیاهو ممکن است در انتخابات بیشتری تعداد کرسی های پارلمان را تصاحب کند.

XS
SM
MD
LG