لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۳

ريکاردو ريکو دوچرخه سوار ايتاليايی به استفاده خود از مواد نیروزا اعتراف کرد


ريکاردو ريکو دوچرخه سوار ايتاليايی که در مسابقات دوچرخه سواری امسال تور دو فرانس دوپينگ کرده بود- روز گذشته در شهر رمدر حضور خبرنگاران- به استفاده خود از مواد نیروزا اعتراف کرد.

این دو چرخه سوار ۲۴ ساله که در رقابتهای جیرو دو ایتالیا نیز به مقام دوم رسیده بود– چندین بار از حمایت کنندگان خود عذر خواهی کرد و - پشیمانی خود را ابراز داشت. در عین حال وی به شدت از نحوه ازمايشهای انجام شده عليه مواد نيروزا در رقابتهای تور دو فرانس انتقاد کرد.

ريکو که اعتراف کرد در دو مرحله ای که در تور دو فرانس امسال به پيروزی رسيده است دوپينگ کرده بود- خاطر نشان کرد من ده بار ازمايش شدم و فقط نتيجه دو ازمايشم مثبت اعلام شد. اين درحاليست که بايد نتيجه همه ازمايشها مثبت اعلام می شد بنابراين يک جای کار مشکل دارد. بايد تغييراتی در روش ازمايش دوپينگ در تور دو فرانس صورت گيرد. ريکاردو ريکو با دوسال محروميت از رقابتهای دوچرخه سواری روبروست.

همچنین طبق قوانین جدید فرانسه- وی تا دوسال زندان و پرداخت ۳ هزار و ۷۵۰ یورو محکوم است. اما اعترافات وی شايد موجب تخفيف در مجازات او شود. در همین حال کارلوس ساستره- برنده امسال مسابقات دوچرخه سواری توردوفرانس- پس از بازگشت به کشورش- اسپانيا- مورد استقبال هزاران نفر قرار گرفت. اهالی شهر اِل باراکو در نزدیکی مادريد- استقبالی بی سابقه از اين دوچرخه سوار به عمل اوردند. ساستره که قرار است در بازيهای المپيک پکن نيز تیم کشورش را همراهی کند در مورد دوپینگ ورزشکاران نیز سخنانی ایراد کرد.

XS
SM
MD
LG