لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۰

دور دوم مسابقات تنیس سین سیناتی با پيشتازی رافائل نادال همراه شد


مسابقات تنیس سین سیناتی در ایالت اوهایو ی آمریکا با پیشتازی ستاره اسپانیایی تنیس همراه شد.

در رقابتهایی که روز گذشته برگزار شد - رافائل نادال – تنیس باز ۲۲ ساله اهل مایورکای اسپانیا- که در جدول رده بندی تنیس بازان حرفه ای همچنان پس از فدرر سوئیسی در رده دوم جهان جای دارد- برابر خود- فلوران سه را از فرانسه را دید . وی که برای رسیدن به مرحله سوم این رقابتها عجله نشان میداد- تنها ۴۹ دقیقه زمان نیاز داشت تا در دو ست کار را یکسره کند. نادال در دور دوم رقابتهای ۶ مرحله ای سینسیناتی - ۶-صفر و ۶- ۱ حریف فرانسویش را در هم کوبید تا به پیشتازی ۲۳۵ هفته ایی راجر فدرر پایان دهد. نادال در مرحله بعد برابر تامی هاس آلمانی پیکار خواهد کرد.

در دیگر دیدار ها- دیمیتری تورسونف از روسیه- ریشار گاسکه فرانسوی را در دو ست و با نتایج ۷-۶ و ۶- صفر شکست داد. ايگور آندروف از روسيه جان ايزنر از آمريکا را مغلوب کرد. آندرياس سِپی از ايتاليا در برابر توماس برديچ از جمهوری چک به برتری دست يافت- نوواک ژوکوويچ قهرمان مسابقات اوپن استراليا- سيمون بوللی از ايتاليا را شکست داد -توماس هاس آلمانی گيل مانفيلز فرانسوی را از پيش رو برداشت تا در دور بعد حریف نادال شود. اندی مورای از انگليس در برابر سام کواری از آمريکا به برتری رسيد- نيکولاس لاپنتی از اکوادور ديويد فرر از اسپانيا را مغلوب ساخت- ارنست گولبيس از لتونی در برابر آرنو کلمان از فرانسه پيروز شد - جيمز بليک از آمريکا نيز ژیل سيمون فرانسوی را مغلوب کرد و به دور سوم مسابقات تنيس سينسيناتی راه يافتند. اما دیدار کارلوس مویا ازاسپانیا با نیکولای داویدنکوی روس در ست دوم بدلیل بارش باران متوقف و به امروز موکول شد.

رقابتهای تنیس راجرز کاپ – مسابقات WTA تور زنان با پیشتازی نفر اول این رشته همراه بود. آنا ایوانویچ صرب که هم اکنون نفر نخست جدول رده بندی است روز گذشته- در برابر تنیس بازی از جمهوری چک به میدان رفت. وی برای اینکه تسلط خود را بر توپ و راکت و هنرش را در نواختن ضربات بی بازگشت – به پترا کیوتوا نشان دهد- روز سختی را پشت سر گذارد. ایوانویچ ست اول را ۶-۳ پیروز شد ولی ست دوم را ۴- به ۶ واگذار کرد تا دلهره ی باختن و سقوط را در خود احساس کند. اما برترین تنیس باز کنونی زنان جهان- و کسی که سال ۲۰۰۶ نیز عنوان قهرمانی را در این میدان بدست آورده است-با به رخ کشیدن قدرت خود - ست سوم را با حساب ۶-۳ به نام خود نوشت تا با پیروزی زمین مسابقه را ترک کند. وی که در دور سوم این رقابتها با تامیرا پازچک از اتریش مصاف خواهد داد با اعتراف به اینکه پس از فرنچ اوپن درخشش خود را نداشته – از اراده اش برای قهرمانی سخن گفت. در دیگر دیدارهای روز گذشته راجرز کاپ مونترال- - پتی اشنایدر از سوئیس- برابر حریفی از رومانی به پیروزی رسید تا به جمع مدعیان کسب عنوان بپیوندد. همچنین تنیس باز کانادایی – استفانی دوبوی در برابر حمایت تماشاگران هموطنش- ماریا کریلنکو – بخت سيزدهمين قهرمانی از روسیه را پس از سه ست نفس گیر- ناکام گذاشت.

XS
SM
MD
LG