لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۸

وزیر دفاع پاکستان: آمریکا اسلام آباد را متهم به همکاری با ستیزه گران کرده است


وزیر دفاع پاکستان می گوید ایالات متحده سازمان اطلاعات کشور او را متهم کرده است که اطلاعات محرمانه را با ستیزه گران در منطقه قبیله ای پاکستان تقسیم می کند.

احمد مختار، امروز (پنجشنبه) به یک شبکه تلویزیونی پاکستان گفت جورج بوش، رییس جمهوری آمریکا، در ملاقات با مقامات پاکستان گفت سرویس اطلاعات داخلی پاکستان (آی اس آی) اطلاعاتی درباره حملات احتمالی آمریکا، پیش از آن که صورت گیرد، در اختیار ستیزه گران قرار می دهد.

مختار گفت جورج بوش این موضوع را در جریان دیدار با یوسف رضا گیلانی، نخست وزیر پاکستان، در کاخ سفید مطرح ساخت. مختار که در جلسه حضور داشت گفت رییس جمهوری آمریکا همچنین از هیات پاکستانی پرسید: چه کسی آی اس آی را کنترل می کند.

روز چهارشنبه نیویورک تایمز گزارش داد معاون سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا در اوائل ژوئیه به پاکستان رفت تا شواهدی در باره ارتباط آی اس آی با جلال الدین حق، فرمانده طالبان، ارائه دهد.

یک سخنگوی ارتش پاکستان گفت اتهامات نیویورک تایمز بی اساس است. گیلانی، نخست وزیر، نیز گزارش را تکذیب کرد و به یک شبکه تلویزیونی آمریکا گفت ارتباط هایی که ادعا می شود بین ستیزه گران و آس ای آی وجود دارد، « باورکردنی نیست.»

XS
SM
MD
LG