لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۹

رئيس پيشين خبرگزاری ايلنا به سه ماه و يک روز زندان و پرداخت جريمه محکوم شد


رسانه های دولتی ايران ميگويند يک دادگاه در ايران روزنامه نگاری را بخاطر نشر اکاذيب، به زندان محکوم کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، مسعود حيدری روز دوشنبه به سه ماه و يک روز زندان و پرداخت ١٦٠ دلار جريمه، محکوم شد.

آقای حيدری که در گذشته رياست خبرگزاری کار ايران (ايلنا) را بر عهده داشت اکثراً گزارشات اعتراضات کارگری و فعالين حقوق بشر را منتشر ميکرد.

قوه قضائيه ايران در ماه ژوئيه سال گذشته خبرگزاری ايلنا را بخاطر شکايات محافظه کاران جمهوری اسلامی، تعطيل کرد. خبرگزاری ايلنا به تازگی با مديريت جديد کار خود را از سر گرفت.

جمهوری اسلامی ميگويد که به آزادی بيان احترام ميگذارد هرچند مقامات به کرّات روزنامه ها و روزنامه نگارانی را که به سياست های دولت نقد کنند، توقيف ميکنند.

در خبری ديگر سازمان گزارشگران بدون مرز از بازداشت يک روزنامه نگار کرد در روز يکشنبه در شهر مهاباد خبر داده است.

در اطلاعیه سازمان گفته می شود مقامات ، سامان رسول پور را دو روز پس از آن که کردها در یک گردهمائی در مهاباد خواهان لغو مجازات های مرگ علیه دو روزنامه نگار دیگر- عبدالواحد بوتیمار و عدنان حسن پور - و یک معلم - فرزاد کمانگر - شدند، دستگیر کردند.

گزارشگران بدون مرز از مقامات جمهوری اسلامی خواسته است رسول پور را بی درنگ آزاد کنند و توضیح دهند که چرا او بازداشت شده است.
یک فعال حقوق بشر در مهاباد به سرویس کردی صدای آمریکا گفت رسول پور به سازمان دادن تظاهرات در مهاباد متهم است. او همچنین به نشر اکاذیب در مصاحبه با سازمان های خبری خارجی در باره وضع در مناطق کردنشین ایران متهم است.

XS
SM
MD
LG