لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۳

احمدی نژاد: کشورهای در حال رشد جبهه واحدی تشکيل دهند


رئیس جمهوری اسلامی ایران سازمان ملل متحد را به دلیل آنچه آنرا تسلیم شدن در برابر خواسته های بزرگترین و نیرومندترین کشورهای جهان می نامد بباد انتقاد گرفته است.

احمدی نژاد روز سه شنبه در اجلاس رهبران جنبش عدم تعهد در تهران گفت زمان آن است که کشورهای درحال رشد برای کمک به برقراری صلح و امنیت در جهان، جبهه واحدی تشکیل دهند.

احمدی نژاد با انتقاد از قدرت های جهانی مدعی شد که آنها زرادخانه های اتمی خود را گسترش می دهند در همین حال کشورهای در حال رشد را از حق دنبال کردن انرژی اتمی صلحجویانه محروم می سازند.

رئيس جمهوری اسلامی روز دوشنبه به یک شبکه تلویزیونی آمريکا گفت پیشرفت در مذاکرات اتمی با غرب امکان پذیر است بشرط این که واشنگتن تغییراتی واقعی در سیاست های خود نسبت به ایران بوجود آورد.

دینا پرینو سخنگوی کاخ سفید می گوید با اظهارات رییس جمهوری ایران باید با تردید برخورد کرد. او احمدی نژاد را متهم کرد که پیام های متفاوتی برای مردم ایران و برای آمريکائیان می فرستد.

شش قدرت جهانی گفته اند ایران تا روز شنبه فرصت دارد به پیشنهاد مشوق ها در برابر متوقف ساختن فعالیت های اتمی خود پاسخ دهد.
قدرت های غربی از آن بیم دارند که ایران از اورانیوم غنی شده برای تولید اسلحه استفاده کند، اما تهران می گوید برنامه اتمی آن صلحجویانه است.

XS
SM
MD
LG