لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۲

هفتاد ستيزه گر در ضد حمله ناتو در شرق افغانستان کشته شدند


مقامات افغان از کشته شدن قريب هفتاد ستيزه گر در نبرد با نيروهای ناتو و دولت در شرق افغانستان در نزديکی مرز پاکستان خبر داده اند.

والی ولايت خوست ميگويد نيروهای افغان و ناتو در واکنش به حمله قريب صد ستيزه گر به ماموران پليس مامور محافظت از يک مرکز دولتی در ناحيه اسپرا، و کشتن دو پليس، ضد حمله ای انجام دادند. به گفته وی ، سربازان در محل خواستار حمايت هوائی شدند، و شليک مسلسل های سنگين از هلی کوپترهای توپدار ناتو بسياری از ستيزه گران را کشت. گروهی از شورشيان نيز به سوی مرز پاکستان گريختند، که با محل برخورد پانزده کيلومتر فاصله داشت.

خبرگزاری رويترز ميگويد طالبان کشته شدن جنگندگان خود را تکذيب کرده است.

در همين حال در بخشی ديگر از خوست، به گزارش پليس، يک بمب گذار انتحاری با منفجر کردن خود در کنار يک گروه از کارگران ساختمانی، يک نفر را کشت و شش نفر را مجروح کرد.

به گزارش ائتلاف تحت رهبری آمريکا، سربازان آمريکائی روز شنبه چند ستيزه گر را در ولايت پکتيا کشتند. همچنين نيروهای ناتو روز شنبه در ولايت هلمند در جريان شليک به اتوموبيلی که راننده آن به دستور ايست در مقابل يک پست بازرسی عمل نکرده بود چهار غير نظامی را کشتند و سه نفر ديگر را مجروح کردند.

سازمان ملل متحد ميگويد امسال تاکنون قريب هفتصد غير نظامی در جريان تيراندازيهای ميان شورشيان طالبان و نيروهای خارجی کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG