لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۵

پنجاه و پنجمين سالگرد انقلاب کوبا با هشدار در باره ايام سخت پيش رو برگزار شد


رائول کاسترو رئيس جمهوری کوبا پنجاه و پنجمين سالگرد انقلاب کمونيستی آن کشور را با هشداری در باره ايام دشوار پيش رو برگزار کرده است.

آقای کاسترو روز شنبه خطاب به جمعيتی ده هزار نفری در سانتياگو دو کوبا گفت به سبب بحران سوخت و انرژی مردم بايد عادت کنند که فقط منتظر شنيدن خبرهای خوب نباشند. وی با دادن هشدار برای تحمل رياضت های اقتصادی گفت کوبا نمی تواند بيش از آنچه که دارد خرج کند.

آقای کاسترو همچنين گفت صرفنظر از اينکه کدام يک از کانديداهای رياست جمهوری آمريکا در انتخابات نوامبر برنده شوند، کوبا آمادگی خود را برای حمله احتمالی آمريکا حفظ ميکند. وی هيچ برنامه جديدی برای اصلاحات ارائه نداد و بسياری از کوبائی های مايوس کرد که منتظر اعلام آزادی های جديد اقتصادی بودند.

رائول کاسترو در فوريه گذشته پس از آنکه رسما عهده دار مقام رياست جمهوری شد به مردم عادی اجازه داد تلفن های موبيل خريداری کنند و به کارگران نيز فرصت داد برای خانه های خود اسناد مالکيت بگيرند. وی همچنين بعضی از اراضی بلااستفاده دولتی را به روی کشاورزان خصوصی گشود.

رائول کاسترو جانشين برادر خود فيدل کاسترو شده است که پدر انقلاب کوبا ناميده ميشود. فيدل کاسترو که هشتاد و يک سال دارد، آخرين بار دو سال پيش در انظار عمومی ظاهر شد. وی همان سال پس از برگزاری مراسم سالگرد انقلاب تحت عمل جراحی روده قرار گرفت اما هنوز سلامت کامل را باز نيافته است.

رائول کاسترو مراسم امسال سالگرد انقلاب را در پادگان نظامی مونکادا برگزار کرد که پنجاه و پنج سال پيش مورد حمله يک گروه از شورشيان تحت رهبری فيدل کاسترو قرار گرفت، و سرآغاز وقايعی شد که به انقلاب انجاميد.

XS
SM
MD
LG