لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۱

شانس دو ورزشکار عراقی برای حضور در مسابقات المپیک چین کاملا از بین نرفته است


کمیته بین المللی المپیک می گوید شانس ضعیفی وجود دارد که دو ورزشکار عراقی در مسابقات المپیک در پکن رقابت کنند، آن هم در صورتی که دولت عراق به مداخله در وظایف وزارت ورزش و جوانان پایان دهد.

سخنگوی کمیته می گوید ضرب الاجل قطعی ساختن وضعیت ورزشکاران روز چهار شنبه است. معنای آن این است که عراق هنوز می تواند در باره شرکت کنندگان در رشته های پرتاب وزنه و دوی سرعت مذاکره کند، با این حال، ضرب الاجل برای پنج عضو دیگر تیم، در تیراندازی، جودو، پاروزنی و وزنه برداری منقضی شده است.

یک هیات عراقی در کوشش برای برطرف ساختن بن بست روز شنبه به مقر کمیته در لوزان، در سویس رفت . یک مشاور وزارت ورزش و جوانان عراق گفت کشور او تصمیم خود را در جایگزینی چندین عضو کمیته ملی المپیک تغییر نخواهد داد.

کمیته بین المللی المپیک حضور عراق در مسابقات پکن را بدلیل آنچه آنرا ادامه مداخله سیاسی دولت در حرکت های ورزشی در کشور نامید بحال تعلیق در آورد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که شورای وزیران عراق کمیته ملی المپیک را منحل ساخت و یک کمیته موقت بسرپرستی وزیر ورزش را جایگزین آن کرد.

دولت عراق ماه پیش گفت کمیته المپیک به این دلیل منحل شد که اعضای آن برای رسیدن به حد نصاب کافی نبودند و در پنجسال گذشته نیز انتخاباتی صورت نگرفته بود.

رییس کمیته المپیک عراق در ژوئیه ۲۰۰۶ ربوده شد و از آن زمان خبری از او شنیده نشده است.

XS
SM
MD
LG