لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۰

رهبرکاتوليک های جهان از جوانان خواست پرچمدار تغييرات جديدی باشند


پاپ بنديکت شانزدهم، رهبر کاتوليکهای جهان، امروز در ششمين و آخرين روز از مراسم گراميداشت روز جهانی جوانان در استراليا، ضمن هشدار به جوانان در زمينه احتراز از گسترش پديده رو به رشد بی تفاوتی معنوی در سراسر جهان گفت، درک او از رويداد امسال اين است که جهان، نيازمند تغيير و تجديد حيات است و هيچکس به اندازه جوانان، شايسته پرچمداری اين تغييرات نيست. پاپ از هواداران خود خواست با در آغوش گرفتن مسيحيت، قدم به عصری جديد بگذارند، عصری که در آن جايی برای حرص و آز، ماديت، ترسهای ناشناخته، و يأس خاموش وجود نداشته باشد.

رهبر کاتوليکهای جهان خطاب به ۳۵۰ هزار نفر از کاتوليکهای جوان گفت، «دوستان جوان من، خداوند از ما می خواهد که بشارت دهنده يک عصر جديد و پيام آوران عشق او باشيم. او از ما می خواهد که مردم را به ساختن آينده ای فرابخوانيم که در آن برای نوع بشر به جز اميد چشم انداز ديگری نباشد. اکنون در بسياری از جوامع ما در کنار رشد اين روحيه مادی گری، بر گستره بی تفاوتی معنوی، پوچی درونی، ترسهای ناشناخته، و يأس پنهان در مردم بيشتر و بيشتر شکل می گيرد.»

پاپ در پايان سخنرانی خود اعلام کرد که مراسم آتی گراميداشت روز جهانی جوانان در سال ۲۰۱۱ و در اسپانيا برگزار خواهد شد. وی پس از اين سخنرانی با يک اتومبيل ساده و از ميان انبوه جمعيت کاتوليکهای سراسر جهان به محل اقامت خود در کليسای جامع سنت مری در سيدنی بازگشت. و به اين ترتيب برنامه فشرده سفر او به استراليا پايان يافت.

پاپ پيش از اين سفر به استراليا گفته بود وضعيت کليسای کاتوليک در غرب بحرانی است، زيرا هر روز تعداد بيشتری از مردم ايمان خود را به خدا از دست می دهند. وی قرار است فردا (دوشنبه) استراليا را به قصد واتيکان ترک گويد.

فستيوال روز جهانی جوانان از سال ۱۹۸۴ هر چند سال يکبار و هر بار به مدت شش روز توسط کليسای کاتوليک در کشورهای مختلف جهان برگزار می گردد. هدف از برگزاری اين فستيوال، ترغيب و جذب نسل جوان به مذهب و کليسای کاتوليک است.

XS
SM
MD
LG