لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۷

اسرائيل بقايای اجساد دو سرباز خود را از حزب الله پس گرفت


مقامات اسرائيلی هويت دو سربازی را تائيد کرده اند که بقايای اجساد آنان توسط گروه ستيزه گر لبنانی حزب الله، در چارچوب يک برنامه مبادله زندانيان با اسرائيل، به صليب سرخ تحويل داده شده بود. اين دو سرباز، يکی اهود گولدواسر، و ديگری، الداد رجيو، ، دو سال پيش در يک حمله مرزی حزب الله به اسارت گرفته شدند، و اسارت آنان به بروز جنگ سی و چهار روزه لبنان منجر شد.

يک سخنگوی حزب الله امروز، چهارشنبه، برای نخستين بار فاش کرد که ان دو سرباز نيستند. بستگان و دوستان دو سرباز در خانه های آن دو جمع شده بودند که صحنه تاثر و تاسف ناشی از شنيدن اين خبر بود.

در همين حال لبنان از پنج زندانی لبنانی با تشريفاتی کامل نظير پهن کردن فرش قرمز در مراسم تحويل آنان توسط اسرائيل استقبال ميکند. سمير قنطر، که در حمله مرزی منجر به کشته شدن سه اسرائيلی از جمله دو کودک در سال ۱۹۷۹ نقشی اجرائی داشت، جزو اين پنج است .

اسرائيل همچنين ملزم به تحويل دادن اجساد دويست لبنانی و فلسطينی شبه نظامی است.

شيمون پرز رئيس جمهوری اسرائيل روز سه شنبه رشما قنطر را بخشيد و تصميم خود را در اين باره تصميمی دشوار و دردآور کرد. حزب الله همچنين در باره يک خلبان اسرائيلی مفقودالاثر اطلاعاتی به اسرائيل داده است. ران اراد، در سا ل ١٩۶۸ پس از آنکه هواپيمايش در لبنان سقوط کرد اسير شد. اسرائيل ميگويد اطلاعاتی که حزب الله داده است حاوی پاسخی صريح و روشن در باره سرنوشت اراد نيست.

XS
SM
MD
LG