لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۶

پشتيبانی ريچارد باچر از انتقال پاکستان به دمکراسی


ریچارد باوچر، مدیر کل اداره آسیای جنوبی و مرکزی در وزارت امور خارجه آمريکا، گفت ایالات متحده می خواهد با رهبران پاکستان در مسائلی که رویاروی مردم آن کشور قرار دارد، از جمله توسعه اقتصادی، امنیت انرژی، و تهدید ناشی از اقدامات عناصر افراطی همکاری کند.

باوچر روز ۲ ژوئیه در یک کنفرانس خبری در اسلام آباد، از انتقال پاکستان به دمکراسی، هدفی که آمريکا برای پشتیبانی از آن بسیار تلاش کرده است، استقبال کرد و گفت: ما اینک با رهبران پاکستان برای تثبیت دمکراسی، و ساختن نهادهایی که بتوانند به ادامه و تضمین دمکراسی در دراز مدت کمک کنند، همکاری می کنیم.

آقای باوچر، با اشاره به دیدار اخیر پرزیدنت بوش با یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پاکستان، و ملاقات بعدی آنها گفت موضع ایالات متحده کاملا روشن است: ما به پاکستان بعنوان یک ملت، یک دمکراسی، و به مردم پاکستان بعنوان کسانی که حق دارند در آزادی، ایمنی و رفاه زندگی کنند، متعهد هستیم.

ریچارد باوچر مدیرکل وزارت امور خارجه آمريکا گفت: تروریست های القاعده و عناصر افراطی همچنان تهدیدهایی جدی برای پاکستان، افغانستان و جهان هستند. شهروندان پاکستانی از بمب گذاری ها و انفجارهایی که با حمایت القاعده و طالبان صورت گرفته است رنج برده اند. و پاکستان بی نظیر بوتو، یک رهبر ملی را در یک بمب گذاری تروریستی از دست داد. مقابله با تروریست های القاعده و طالبان به این معنا خواهد بود که مناطق قبیله ای پاکستان امن شود.

آقای باوچر گفت: ما می توانیم با کمک به تثبیت سیاسی منطقه، تقویت اقتصاد و فراهم آوردن فرصت های متفاوتی برای جوانان، از پس بسیاری از مشکلات بر آئیم. اما، تامین امنیت در مناطق قبیله ای همچنین به معنای نبرد با افراطیون سرسخت و خشنی خواهد بود که در این مناطق پنهان هستند.

ریچارد باوچر گفت: ایالات متحده از همکاری با قبایل برای مسلم ساختن این که آنها بتوانند مسئول امنیت خودشان بشوند پشتیبانی می کند. با این حال، با آزاد کردن تروریست ها که بتوانند بار دیگر حمله کنند موافق نیست.

XS
SM
MD
LG