لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۱

پاکستان اتهام دست داشتن ارتش در حملات تروريستی در افغانستان را رد کرد


نخست وزیر پاکستان، یوسف رضا گیلانی، رییس جمهوری افغانستان حامد کرزی را به دلیل متهم ساختن پاکستان در حملات تروريستی اخیر محکوم کرده است.

گیلانی امروز (چهارشنبه) در اسلام آباد گفت پاکستان با تمام توان خود از استقرار یک دولت باثبات در افغانستات پشتیبانی کرده است.

روز دوشنبه، حامد کرزی، رییس جمهوری افغانستان، ارتش و ماموران اطلاعاتی پاکستان را متهم ساخت که در پشت سر خشونت های اخیر، از جمله بمب گذاری هفته پیش در سفارت هند در کابل، قرار داشتند. در آن حمله ۴۱ تن کشته شدند.

او هیچ شاهد و مدرکی برای تایید ادعای خود ارائه نداد.

سخنگوی ارتش پاکستان امروز در مصاحبه ای با صدای آمریکا در اظهار نظر در باره گزارش تمرکز سربازان خارجی در نزدیکی مرز پاکستان با افغانستان، تکرار کرد که به چنین سربازانی اجازه داده نخواهد شد در خاک پاکستان عملیاتی انجام دهند. با این حال، وی گفت از این حرکت، در صورتی که نیروهای ائتلاف پاسگاه های امنیتی در نواحی مرزی در افغانستان تاسیس کنند، استقبال می کند.

مقامات آمریکائی و افغان می گویند مناطق قبیله ای پاکستان به پناهگاهی برای ستیزه گرانی که به حملات مرزی بداخل افغانستان دست می زنند تبدیل شده است.

یک سخنگوی ناتو در افغانستان ديروز گفت گزارش هایی که در باره حرکت صدها سرباز بسوی مرز پاکستان منتشر شده است درست نیست، اما روستائیان محلی می گویند آنها افزایش شمار سربازان را دیده اند.

XS
SM
MD
LG