لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۳

رابرت لوينسون، شهروند آمريکايی، هنوز در ايران ناپديد است


شان مک کورمک، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده، امروز (سه شنبه) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد رابرت لوینسون، شهروند آمریکا، هنوز در ایران مفقود است.

در این بیانیه آمده است: « کریستین لوینسون امروز با ویلیام برنز، معاون وزارت امورخارجه آمریکا، دیدار کرد تا در مورد پرونده همسرش رابرت لوینسون، که در حین دیدار از جزیره کیش در ماه مارس ۲۰۰۷ ناپدید شد، گفت و گو کند. رابرت لوینسون، پدر هفت فرزند که قرار است به زودی صاحب دومین نوه خود شود، اکنون ۱۶ماه است که مفقود شده است.»

در بخش دیگری از بیانیه سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا آمده است، « ما هنوز اطلاعات دقیقی درباره وضعیت او یا محل تقریبی سکونت اش نداریم. همسر و پسر لوینسون دسامبر سال ۲۰۰۷ از ایران دیدار کردند تا درباره ناپدید شدن وی اطلاعاتی به دست آورند، و از دولت ایران خواستار رسيدگی به پرونده شوند. در حالی که مقامات جمهوری اسلامی ایران امنیت خانواده آقای لوینسون را در طول سفر به ایران تضمین کرده بودند، ليکن جزییات اندکی از تحقیقاتشان را در اختیار خانواده وی گذاشتند.»

شان مک کورمک می گوید، «ما یک بار دیگر از تهران می خواهیم هرگونه اطلاعاتی که از پرونده رابرت لوینسون دارد فاش کند، ما همچنین از هرکسی که اطلاعاتی در این زمینه دارد می خواهیم با ما یا با خانواده لوینسون تماس بگیرد.»

همسر رابرت لوينسون در برنامه خبرها و نظرهای روزدوشنبه ۲۴ تيرماه شرکت کرد. وی گفت که خانواده لوينسون برای هرگونه اطلاعی که به يافتن شوهرش بيانجامد مبلغ ۵۰۰۰ دلار پاداش در نظر گرفته است. برای اطلاع بيشتر درباره پرونده ناپديد شدن رابرت لوينسون و ارتباط با خانواده وی اينجا را کليک کنيد تا وبسايت خانواده لوينسون در براوزر شما باز شود.

XS
SM
MD
LG