لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۹

بوش ميگويد آلاسکا قادر به توليد معادل بيست سال نفت وارداتی از عربستان است


پرزيدنت بوش در پيام راديوئی هفتگی خود از کنگره خواستار لغو محدوديت های اکتشاف نفت در آمريکا شده است. پرزيدنت بوش گفت آمريکا بايد به شرکت های نفتی اجازه دسترسی به حوزه های برون ساحلی را بدهد، که از اوايل دهه هشتاد منع شده است.

پرزيدنت بوش همچنين گفت حفاری در بخش هائی از منطقه حفاظت شده شمال آلاسکا می تواند به توليد روزانه ده ميليون بشکه نفت منجر شود، که به گفته وی معادل بيست سال نفت وارداتی آمريکا از عربستان سعودی است.

دمکرات ها که در کنگره اکثريت دارند استدلال ميکنند که شرکت های نفتی از بيست و هفت ميليون هکتار اراضی مجاز برای اکتشاف، به نحو احسن استفاده و مراقبت نميکنند.

کريس ون هولن نماينده دمکرات از ايالت مريلند در مجلس نمايندگان گفت کنگره قانونی وضع خواهد کرد تا شرکت های نفتی را به بهره برداری از منابع آن نواحی ملزم کند، و درغير اينصورت، قرارداد اجاره اراضی به آنها لغو خواهد شد. ون هولن همچنين گفت سالها طول خواهدکشيد تا نفت حاصل از حفاريهای جديد به بازارهای آمريکا برسد. وی بر يک طرح دمکرات ها به عنوان چاره ای کوتاه مدت تاکيد گذاشت که مستلزم استفاده از ذخيره های نفتی استراتژيک آمريکاست.

ون هولن همچنين پرزيدنت بوش و ديک چينی معاون رياست جمهوری آمريکا را مردانی نفتی توصيف کرد، و آنان را متهم ساخت که به نفع شرکت های نفتی تصميم ميگيرند و تصميماتشان موجب بالارفتن قيمت های نفت شده است.

XS
SM
MD
LG