لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۵۶

قهرمان والیبال ساحلی برای دفاع از مقام خود عازم المپیک می شود 


میستی می-ترینور یک عضو تیم دو نفره ی بیکینی پوشی است که توانست مدال طلای والیبال ساحلی را در المپیک سال ۲۰۰۴ کسب کند. می-ترینور و هم تیمی اش، کری والش، از آن زمان در رشته ورزشی خود موفقیت های بسیاری را کسب کردند. اما انتظار می رود خانم می-ترینور در این دوره از بازیهای المپیک رقیبان سر سخت تری پیش رو داشته باشد.

میستی می-ترینور، قهرمان آمریکایی المپیک از بازی کردن در ساحل لذت می برد. او و کری والش از زمانی که ۴ سال پیش در المپیک آتن مدال طلا را از آن خود کردند، توانسته اند حکومت خود را بر این بازیها تثبیت کنند.

می-ترینور و والش که هر دو اهل کالیفرینا هستند از سال ۲۰۰۰ و پس از بازیهای المپیک سیدنی همبازی هستند. می-ترینور که همراه با هالی مکپیک، یار پیشین خود در المپیک سیدنی شرکت کرد توانست در آن بازیها مقام پنجم را کسب کند. او می گوید انتخاب یار مناسب در این ورزش، بسیاری مهم است.

میستی می گوید، «پیدا کردن یار مناسب زمان می برد. بالا و پایین های بسیاری دارد. شما باید مدارا کنید تا بر مشکلات غلبه کنید.» می-ترینور و والش در والیبال ساحلی مانند دو نیمه یک بدن بازی می کنند. والش ۱۹۰ سانتی متر قد دارد و می-ترینور ۱۷۵ سانتی متر. جثه، مهارت و سبک بازیها آنها را متمم یکدیگر می کند. والش می گوید «ما یک جفت جور هستیم.»

اما میستی به شوخی می افزاید، بیرون از زمین بازی یکی از عادت های کری اعصاب او را خرد می کند. می-ترینور می گوید «او در سریع خواندن اول است! خواندن مرا خواب آلود می کند. بعد از خواندن یک صفحه می خوابم. بنابراین خیلی ناامید کننده است که من نمی توانم به قدر او از خواندن لذت ببرم .»

می-ترینور و والش تا کنون سه بار قهرمان جهان شده اند. آنها همچنین اخیراً موفق شدند مدال های طلای خود را افزایش دهند. از ۵۷ بازی که این دو قهرمان از سال ۲۰۰۱ در آن شرکت کرده اند، ۳۳ بار صاحب مدال طلا شده اند. پیش از اینکه می-ترینور و والش در المپیک آتن با پیروزی در ۱۴ بازی به مقام قهرمانی دست یابند، بین سالهای ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ با پیروزیهای پی در پی در ۸۹ بازی رکورد پیروزی های پشت سرهم در المپیک ساحلی را شکستند و بعد از المپیک آتن با ۵۰ پیروزی پی در پی لقب «ملکه های ساحل» را از آن خود کردند.

کرچ کِرالی، که در والیبال ساحلی مردان، با سه بار قهرمانی بازیهای المپیک، اسطوره بشمار می رود، می-ترینور و والش را «بهترین تیم تاریخ» خوانده است.

اما می-ترینور در مورد توانایی ها خود اغراق نمی کند. او می پذیرد که در چند سال اخیر به موفقیتهای بسیار دست یافته، اما نسبت به رقبای خود در پکن، برخوردی واقعگرایانه دارد.

می-ترینور می گوید «فکر می کنم ما اکنون بهترین تیم هستیم اما گاهی تیم های دیگر از ما بهتر بازی می کنند. من فکر می کنم زمانی که ما خوب بازی می کنیم، بهترین هستیم اما نه همیشه. ما از برزیل شکست خورده ایم از چین هم همین طور. بنابر این در شروع هر مسابقه باید به خودمان یاد آوری کنیم که بهترین تیم در جهان هستیم»

می-ترینور و والش در تمرین های المپیک امسال مربی جدیدی داشتند. میستی می گوید تروی تنر بر اصول والیبال تاکید کرده و خاطر نشان کرد که باید از بازی خود لذت ببرند.

می-ترینور می گوید «آنچه تروی انجام داد این بود که اصول ورزش والیبال را، در دوری آهسته، بار دیگر، و ره طرزی نو، به ما معرفی کرد و این چیزی است که ورزشکاران به آن احتیاج دارند. از یک سو، این تمرینات خسته کننده است، اما از سوی دیگر، دقیقاً چیزی است که برای آمادگی در مسابقات باید انجام داد؛ بخصوص در والیبال ساحلی، زیرا در این مسابقات هر امتیازی مهم است و تو مجبوری اصول اساسی بازی را رعایت کنی. بنابراین باوجودی که این تمرینات به نسبت آسان است، اما تکنیکهای کوچکی وجود دارد که شاید فراموش شده باشد و یادآوری آنها لازم باشد، از جمله لذتی که بازی به همراه می آورد.»

میستی با مت ترینور، بازیکن بیس بال تیم « فلوریدا مارلین» ازدواج کرده است. او و دو برادراش در شهر ساحلی «کاستا مسا» در جنوب کالیفرنیا بزرگ شدند. هم پدر و هم مادر میستی والیبال بازی می کردند. پدر او در مسابقات المپیک ۱۹۶۸ شرکت کرد.

مادر میستی در سال ۲۰۰۲ در گذشت و او در بازیهای ۲۰۰۴ به یاد و احترام مادرش اندکی از خاکستر او را پیش از آغاز بازی بروی ساحل ریخت.

بازیهای پکن، سومین دوره رقابت های المپیک برای میتسی می-ترینور خواهد بود. او پیش تر گفته بود، به تمام آرزوهای حرفه ای اش دست یافته و بازی در المپیک پکن برایش تقریباً جنبه تفریحی دارد.

XS
SM
MD
LG