لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۸

دويست ميليون زن در جهان به شيوه های موثر جلوگيری از بارداری نياز دارند


سازمان ملل متحد امروز، جمعه، روز جهانی جمعيت را با تبليغ در باره برنامه تنطيم خانواده بر مبنای حق افراد برای تصميم گيری در مورد تعداد، زمان و مکان فرزندانشان برگزار کرد.

سازمان ملل متحد شعار برنامه را که ميگويد تنظيم خانواده حقی است که بايد تحقق يابد، زمينه ای برای بالا بردن سطح آگاهی در مورد منافع حاصل از خدمات بهداشتی از ديدگاه سلامت مادران و فرزندان آنها ميداند.

بان کی مون دبيرکل سازمان ملل متحد در پيام خود به مناسبت روز جهانی جمعيت از جامعه بين المللی خواستار اقدام برای کاهش مرگ و ميرنوزادان و مادران در جريان بارداری و فراهم ساختن زمينه های دسترسی به خدمات درمانی برای تمامی مادران باردار تا سال ۲۰۱۵ شد.

ترايا احمد مدير بنياد جمعيت در سازمان ملل متحد نيز در پيام خود تنظيم خانواده را برای مبارزه با فقر، و حقوق مرتبط با جنسيت، حائز اهميت دانست.

به گزارش اين بنياد قريب دويست ميليون زن در سطح جهان مايلند بارداری را يا به تعويق بياندازند و يا از آن اجتناب کنند، اما به شيوه های موثر برای جلوگيری از بارداری دسترسی ندارند.

تحقيقات نشان ميدهد که دسترسی به شيوه های موثر می تواند به جلوگيری از مرگ دو ميليون و هفتصد هزار نوزاد و صد و هفتاد و پنج هزار مادر در سال کمک کند.

XS
SM
MD
LG