لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۶

ورزشکار رشته تیر و کمان آمریکا، جنیفر نیکولز، طلای المپیک چین را نشانه می گیرد


هزاران ورزشکار در رقابت های المپیک تابستانی چین، کسب مدال از این آوردگاه جهانی را نشانه خواهند گرفت. ولی در رشته تیر و کمان زنان فقط یک نفر قادر خواهد بود با هدف گیری درست سیبل مسابقات، مدال طلا را کسب کند.

جنیفر نیکولز، ورزشکار آمریکایی، بسیار امیدوار است که بتواند این مدال خوش رنگ را تصاحب کند.

جنیفر در سن ۹ سالگی تیر اندازی با کمان را در حیاط پشتی خانه اش در ایالت وایومینگ شروع کرد. پدر جنیفر به عنوان هدیه کریسمس، کمان و سیبل برای او خریده بود. جنیفر و بقیه خانواده هر روز عصر، در حیاط پشتی، با استفاده مشترک از تیر و کمان فعالیت ورزشی می کردند.

در سال ۱۹۹۳ فرزندان خانواده نیکولز، در رشته تیر و کمان در یک باشگاه ورزشی ثبت نام کردند و اکنون جنیفر ۲۵ ساله، ۱۵ سال است که در این رشته ورزشی فعال است. او می گوید، «وقتی وارد رقابت های تیر و کمان شدم فهمیدم که عاشق آن هستم. در هر مسابقه بهتر از پیش عمل می کردم تا این که تصمیم گرفتم بیشتر و بیشتر به این رشته بپردازم.»

خانواده نیکولز با سفر به دور و نزدیک، در رقابت های محلی و ملی تیر و کمان شرکت کردند و در آنجا بود که جنیفربه سرعت استعداد خود را نشان داد.

ورزشکار آمریکایی می گوید، « مربی ام در باشگاه می گفت روزی به عنوان یک عضو برجسته تیم تیر و کمان آمریکا در بازی های المپیک شرکت خواهی کرد. و این آغاز شکل گیری یک رویا در قلب من بود، رویایی که اجازه نمی دهم از درونم بگریزد.»

مربی مورد اشاره جنیفر، الکساندر کریلوف است. زمانی که کریلوف در آریزونا مشغول مربی گری بود، جنیفر ۱۷ ساله همراه با خواهرش، آماندا، به او مراجعه کرد تا هر دو به طور تمام وقت آموزش ببینند.

خواهران نیکولز در طول سفرها و آموزش های مشترک دوستان خوبی برای يکديگر شدند. آنها همدیگر را تشویق می کردند که هرچه بیشتر برای کسب مهارت تلاش کنند.

جنیفر می گوید، «سعی می کنم زیاد به مسابقه هایم و این که دیگران را مغلوب کنم، فکر نکنم. بیشتر به دنبال آنم که هر چه می توانم آموزش کسب کنم تا بهترین نمایشم را به اجرا بگذارم.»

جنیفر نیکولز سه بار در مسابقات سراسری پان آمریکن به مقام قهرمانی دست یافته است. او همچنین در دو سال گذشته عنوان قهرمان رشته تیر وکمان زنان در آمریکا را کسب کرده است. اما جنیفر در مسابقات المپیک سال ۲۰۰۴ آتن به مقام نهم رسید.

او می گوید بهترین خاطره ورزشی اش این است که در بازی های سال ۲۰۰۴ آتن اولین ورزشکار رشته تیر و کمان بود که وارد استادیوم تاریخی پاناتیناکوس شد.

جنیفر نیکولز در رقابت های المپیک ماه اوت چین نیز شرکت خواهد کرد و امیدوار است رتبه جهانی اش را ارتقا ببخشد و یا حتی مدال کسب کند.

XS
SM
MD
LG