لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۵

آمريکا حضور امنيتی خود را در خليج فارس بيشتر کرد


آمريکا در واکنش به اقدام جمهوری اسلامی ايران در آزمايش مجموعه ديگری از موشک های ميان برد و دور برد ميگويد حضور امنيتی خود را در خليج فارس بيشتر کرده است.

کاندوليزا رايس وزير امورخارجه آمريکا امروز، پنجشنبه، به جمهوری اسلامی ايران هشدار داد که آمريکا در دفاع از منافع خود و يا متحدانش عليه هرگونه خصومتی ترديد نخواهد کرد.

خانم رايس که در تفليس پايتخت گرجستان صحبت ميکرد گفت جمهوری اسلامی ايران نبايد راجع به توانائی های آمريکا مرتکب اشتباه شود.

خانم رايس يادآور شد که آمريکا با متحدانش از نزديک در تماس و همکاری است تا مطمئن شود که آنها می توانند از خود دفاع کنند. خانم رايس وارد جزئيات نشد.

جمهوری اسلامی ايران روز جمعه موشک هائی را آزمايش کرد که برد آنها تا اسرائيل است.

وسائل ارتباط جمعی جمهوری اسلامی ايران امروز آزمايش شبانه (ديشب) مجموعه ديگری از موشک ها را گزارش دادند.آزمايش های جديد، در مورد موشک های زمين به دريا ، زمين به زمين، و دريا به زمين انجام گرفت.

موشک دوربرد شهاب سه، که به گفته مقامات برد آن دو هزار کيلومتراست ، و اسرائيل و ديگر متحدان آمريکا را در محدوده پروازی خود قرار ميدهد ، از جمله موشک هائی بود که روز چهارشنبه توسط جمهوری اسلامی ايران آزمايش شد.

جمهوری اسلامی ايران ميگويد آزمايش ها نشان ميدهد که تهران می تواند از خود در مقابل حمله ای توسط اسرائيل يا آمريکا دفاع کند.

مقامات اسرائيلی ميگويند امکان مجهز شدن موشک های جمهوری اسلامی ايران به کلاهک های اتمی موجبی برای نگرانی است.

اسرائيل از اواخر سال ۲۰۰۵ که محمود احمدی نژاد تهديد به محو اسرائيل از نقشه جهان کرد، همواره نگران برنامه اتمی جمهوری اسلامی ايران بوده است.
اسرائيل تهديد کرده است در صورتيکه تحريم ها به متوقف ساختن برنامه غنی سازی اورانيوم نيانجامد، که عاملی اصلی برای ساختن بمب اتمی است، به پيشدستی در حمله متوسل شود. اسرائيل امروز در اقدامی به نشانه ابراز توانائی های خود ، جديد ترين هواپيمای جاسوسی اش را که به تکنولوژی و وسائل پيشرفته جمع آوری اطلاعات و سيستم های جنگی الکترونيکی مجهز است به نمايش گذاشت.

اوايل هفته يک دستيار آيت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ايران گفته بود، اگر بر سر برنامه اتمی تهران به ايران حمله شود، اسرائيل و ناوگان دريائی آمريکا در خليج فارس نخستين هدفهائی خواهند بود که به آتش کشيده ميشوند.

کاخ سفيد که ديروز جمهوری اسلامی ايران را برای توليد موشک های بالستيک به نقض قطعنامه های شورای امنيت سازمان ملل متحد متهم کرد، خواستار خودداری از آزمايش های بيشتر شده بود.

حسين سلامی ، يکی از فزماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب آزمايش های موشکی را مظهر اراده و اقتدار در مقابل دشمنان توصيف کرد.

اسرائيل ماه گذشته مانوری نظامی انجام داد که بعضی از وسائل ارتباط جمعی آن را تمرينی برای حمله به تاسياست اتمی جمهوری اسلامی ايران توصيف کردند.

XS
SM
MD
LG