لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۹

مک کين و اوباما برای واکنش به آزمايش موشکی تهران راه حل هائی متفاوت ارائه دادند


جان مک کين کانديدای رياست جمهوری آمريکا از حزب جمهوريخواه ميگويد آزمايش موشکی جمهوری اسلامی ايران مويد نياز به يک سپر دفاعی است، اما باراک اوباما رقيب وی از حزب دمکرات، ديپلماسی قاطع با تهران را جواب مسئله ميداند.

آقای مک کين امروز، چهارشنبه، گفت آمريکا بايد با متحدان اروپائی و منطقه ای خود برای مقابله با تهديد جمهوری اسلامی ايران همکاری کند، و برای اين منظور به برنامه استقرار دفاع موشکی در جمهوری چک و لهستان اشاره کرد.

آقای اوباما در مصاحبه با شبکه های تلويزيونی ضمن تشريح نظرات خود گفت آمريکا بايد باب تماس های ديپلماتيک را با جمهوری اسلامی ايران بازکند، و به تهران برای تغيير در روش خود مشوق هائی ارائه دهد.

وی در عين حال تشديد تحريم های اقتصادی را پيشنهاد کرد کرد و يادآور شد که گزارشهای جديد نشان ميدهد صادرات آمريکا به ايران در دوران رياست جمهوری پرزيدنت بوش بيشتر شده است.

آقای مک کين ديروز گفته بود اين گزارش نشان ميدهد سيگار عمده ترين قلم صادراتی به جمهوری اسلامی ايران است ، و ممکن است اين راهی برای کشتن آنها باشد. وی بلافاصله افزود که اين اظهار نظرش يک جوک بوده است

آقای مک کين برای اظهارات فی البداهه راجع به تهران مورد انتقاد قرار گرفته است.

وی سال گذشته در پاسخ به اين سئوال که آيا آمريکا در تدارک حمله ای به ايران است ، بر وزن بخشی از آهنگ Barbara Ann ازگروه موسيقی Beach Boys جمله ای گفت که مفهوم آن بمباران کردن ايران بود.

XS
SM
MD
LG