لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۴

برای برخورد با بدحجابی در ايران قاضی سيار عازم تفرجگاه ها می شود


عباس پوريانی، دادستان عمومی و انقلاب استان گلستان، امروز (سه شنبه) اعلام کرد که برای برخورد جدی تر با زنان بدحجاب از اين پس

قاضی سيار همراه با ماموران نيروی انتظامی در خيابان ها و مکان های عمومی گشت زنی خواهد کرد. بنا به گزارش خبرگزاری فارس، عباس پوريانی، در جمع خبرنگاران گفته است، برای برخورد جدی با افراد بدحجاب، يک قاضی از دادگاه و دادسرا با حضور ضابطين در خيابان ها و تفرجگاه های عمومی، نسبت به تشکيل پرونده قضايی و صدور حکم در محاکم اقدام کنند. تذکردادن، بازداشت، تشکيل پرونده و محاکمه زنان به اتهام بدحجابی در حالی روندی رو به افزايش را در ايران طی می کند که به گفته نسرين ستوده حقوقدان ساکن تهران، اساسا جرمی با عنوان بدحجابی در قانون وجود ندارد.

در همین حال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ ورزشکاران و هنرمندان ئتاتر و سينما و ساير چهره های فرهنگی ايران را، ازظاهر شدن در آگهی های تبليغاتی منع کرده است. به نوشته روزنامه دولتی «ايران» در دستور وزارت ارشاد آمده است که اين چهره ها نبايد «مصرف گرائی» را ترويج کنند.

روزنامه ایران همچنین در گزارش خود به نقل از علیرضا کریمی، مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آورده است، ممنوعیت استفاده از هر نوع تصویر شخصیتهای ملی، ورزشی و فرهنگی، شامل شبکه های ماهواره ای غیرمجاز فارسی زبان هم میشود.

XS
SM
MD
LG