لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۵

وزیر خارجه ایتالیا در اورشلیم با نخست وزیر اسرائیل دیدار کرد


وزیر امور خارجه ایتالیا برای انجام یک رشته گفتگوهای استراتژیک با مقامات ارشد اسرائیلی و فلسطینی در مورد مسائل خاورمیانه، به منطقه سفر کرده است. از جمله موضوعات مورد بحث در دیدارهای وی نگرانی ها در مورد عملکرد نیروهای موقت سازمان ملل متحد در لبنان موسوم به یونیفیل است که ایتالیادر حال حاضر فرماندهی آن را بر عهده دارد.

دیدار فرانکو فراتینی وزیر امور خارجه ایتالیا با نخست وزیر اسرائیل در خاورمیانه در حالی صورت می گیرد که درپی حمله خمپاره ای دوشنبه شب ستیزه جویان فلسطینی به خاک اسرائیل، آن کشور گذرگاههای مرزی فلسطینیان در نوار غزه را بار دیگر بسته است.

آقای فراتینی که ماه آوریل به وزارت خارجهء ایتالیا منصوب شد، از دوستان اسرائیل محسوب می شود. وی امروز پس از ملاقات با شیمون پرز رئیس جمهوری اسرائیل از یاد واشم، موزه یادبود هولوکاست دیدن کرد. وزیر امور خارجه ایتالیا قرار است فردا (چهارشنبه) در کرانه باختری رود اردن با نخست وزیر فلسطینیان نیز دیدار کند.

سفر فراتینی به منطقه در گرماگرم تحولات جدید در خاورمیانه صورت می گیرد. اسرائیل در تازه ترین اقدام برای سرکوب حماس در کرانه باختری رود اردن، بازاری را در شهر نابلس تعطیل کرده است که می گوید یک سازمان خیریه وابسته به ستیزه جویان در آن قرار داشت.

XS
SM
MD
LG