لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۸

احمدی نژاد: جنگی در کار نخواهد بود


محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران امروز (سه شنبه) در مالزی اعلام کرد جنگی میان اسرائیل و ایران و یا آمریکا و ایران صورت نخواهد گرفت.
احمدی نژاد در حاشیه کنفرانس دی-هشت، متشکل از ۸ کشور در حال توسعه و مسلمان جهان، احتمال حمله به ایران را یک «جنگ تبلیغاتی و سناریویی تکراری و خنده دار» خواند. رئیس جمهوری اسلامی همچنین افزود «ملت ایران دست هر متجاوزی را قبل از اینکه روی ماشه برود از بیخ قطع خواهد کرد.»
احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود افزود جرج بوش، رئیس جمهوری آمریکا، «کاری کرده که همه دنیا منتظر رفتن اش هستند.» به گفته آقای احمدی نژاد دولت های آینده آمریکا باید برای جبران اقدام های بوش دهه ها تلاش کنند.
جرج بوش بارها تکرار کرده است اولیت او برای حل بحران هسته ای ایران اتکا به روش های دیپلماتیک است اما او حاضر به رد هیچ گزینه ای، از جمله احتمال یک حمله نظامی به ایران، نیست.
در حالی که قدرت های جهانی در تلاش اند ایران را از غنی سازی اورانیم باز دارند، رئیس جمهوری اسلامی ایران در سخنان امروز خود اعلام کرد «هیچ کس در ایران سر سوزنی از حقوق ملت ایران عقب نشینی نخواهد کرد.» آقای احمدی نژاد همچنین افزود «البته ما اهل گفت و گو هستیم. گفت وگو در شرایط یکسان و عادلانه.»
از سوی دیگر، در حالی که جمهوری اسلامی هفته گذشته پاسخ خود به بسته پیشنهادهای کشورهای ۵ بعلاوه یک را به خاویر سولانا، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ارائه داد، آقای احمدی نژاد می گوید ایران همچنان در حال بررسی اين پیشنهادها است.

XS
SM
MD
LG