لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۵

فرمانده کل سپاه پاسداران: هر کشوری که به ایران حمله کند از کرده خود پشیمان خواهد شد


فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هشدار داده است که هرگونه عمل نظامی علیه تاسیسات هسته ای ایران بمنزله آغاز جنگ است. به گزارش خبرگزاری دولتی ایران؛ سردار محمدعلی جعفری گفته است هر کشوری که به ایران حمله کند از کرده خود پشیمان خواهد شد.

تهران در حال حاضر در گفتگو با کشورهای ۱+۵ به منظور حل بحران هسته ای است. پرزیدنت بوش روز چهارشنبه گفت دیپلماسی برای حل بحران هسته ای ایران نخستین گزینه است هر چند سایر گزینه ها نیز همچنان روی میز است.

آمریکا و متحدانش تهران را به کار بر روی تولید جنگ افزارهای اتمی متهم می کنند اما تهران می گوید برنامه هسته ای اش کاملا صلح آمیز است.

در خبری دیگر، مقامهای اسرائیلی ادعای ایران را در مورد اینکه چهار ایرانی که در گذشته در لبنان ناپدید شده بودند، در زندانهای اسرائیل نگاهداری می شوند را رد کرده است.

کاردار سفارت ایران در بیروت گفته بود شواهدی در دست است که این چهار نفر که در سال ۱۹۸۲ در بیروت ناپدید شدند، زنده هستند و در زندانهای اسرائیل نگهداری می شوند. این چهار نفر توسط شبه نظامیان مسیحی لبنان در جریان حمله نظامی اسرائیل به لبنان در سال ۱۹۸۲ ربوده شده بودند و گزارشها حاکی از این بود که توسط ربایندگان به قتل رسیده اند.

سمیر جع جع یکی از رهبران شبه نظامیان لبنان نیز گفته است شبه نظامیان این چهار نفر را کشته اند.


XS
SM
MD
LG