لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۵

در نبرد بین سربازان اتیوپیائی و شورشیان اسلامگرای سومالی ۱۲ تن کشته شدند


در نبرد سنگینی که در مرکز سومالی بین سربازان اتیوپیائی و شورشیان اسلامگرا در گرفت، دست کم ۱۲ تن کشته شدند. به گفته شاهدان، نبرد در منطقه هیران شامگاه چهارشنبه و پس از آن که شورشیان به یک کاروان نظامی اتیوپی شبیخون زدند، آغاز شد.

ساکنان محلی ارقام متفاوتی در مورد تلفات ارائه می دهند، اما همه می گویند در میان کشته شدگان غیر نظامیان نیز دیده می شوند. سخنگوی اسلامگرایان گفت دو شورشی کشته شدند و سربازان اتیوپیائی را به تیراندازی آگاهانه بسوی مردم متهم می کنند.

در این میان، آژانس مجری برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد می گوید یک راننده کامیون که برای این آژانس کار می کرد در مرکز سومالی هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.

این حادثه روز چهارشنبه در یک پست غیر قانونی بازرسی، که بوسیله ستیزه گران اداره می شود، روی داد.

برنامه جهانی غذا قتل راننده را محکوم کرد و از تمام طرف ها خواست اجازه دهند تدارکات انساندوستانه بسلامت عبور کند و به نیازمندان برسد.

آژانس های امداد سعی دارند بیش از دو میلیون سومالیائی را که بدلیل مناقشه، خشکسالی و بالا بودن قیمت های ارزاق نیازمند کمک هستند تغذیه کنند.

سربازان اتیوپیائی که از دولت انتقالی سومالی پشتیبانی می کنند از سال ۲۰۰۶ با شورشیان در نبرد بوده اند. سومالی همچنین با خشونت بین گروه ها و قبایل رقیب دست به گریبان بوده است.

XS
SM
MD
LG