لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۱

مک کين ميگويد مواد مخدر از کلمبيا برای آمريکائيان يک چالش عمده است


جان مک کين کانديدای رياست جمهوری آمريکا از حزب جمهوريخواه ميگويد تداوم ارسال مواد مخدر از کلمبيا به آمريکا از طريق مکزيک چالشی عمده برای تمامی آمريکائيان است.

مک کين اين نظر را امروز، از کارتاجنا در کلمبيا، در مصاحبه ای با شبکه تلويزيونی آمريکائی ای بی سی مطرح ساخت.

وی روز سه شنبه قريب دوساعت با الوارو اوريبه رئيس جمهوری کلمبيا ملاقات و گفتگو کرد. مک کين پس از آن از تلاش های کلمبيا در مبارزه با مواد مخدر و چريک های چپ گرا تحسين بعمل آورد، ضمن آنکه از دولت آن کشور خواست کارنامه حقوق بشری خود را بهتر کند.

مک کين همچنين به دفاع از موافقتنامه تجارت آزاد ميان آمريکا و کلمبيا پرداخت، که فعلا در آمريکا در کنگره تحت کنترل دمکرات ها بر سر ملاحظات راجع به حقوق بشر معوق مانده است.

مک کين که کانديدائی اش بايد در کنوانسيون حزب جمهوريخواه رسميت پيدا کند، فردا در مکزيک با فيليپه کالدرون رئيس جمهوری آن کشور ملاقات ميکند.

در همين حال ستاد انتخاباتی براک اوباما کانديدای رياست جمهوری آمريکا از حزب دمکرات ميگويد وی در نظر دارد به اردن، اسرائيل، فرانسه و بريتانيا برود. اين ستاد نگفته است آيا اوباما به عراق و افغانستان نيز سفر خواهد کرد يانه.

اوباما گفته است اين سفرها به وی فرصت ميدهد که اوضاع را در کشورهائی برای امنيت ملی آمريکا اهميت حياتی دارند از نزديک بررسی و ارزيابی کند، و با دوستان و متحدين آمريکا درباره چالش های مشترک به تبادل نظر بپردازد.

مک کين نظرات اوباما در باره سياست خارجی را مورد انتقاد قرار داده است.

اوباما نيز بايد کانديدائی اش در کنوانسيون دمکرات ها رسميت پيدا کند.

XS
SM
MD
LG