لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۴

هشدار نخست وزير اسرائيل به ستيزه گران فلسطينی


اهود اولمرت نخست وزیر اسرائيل به ستیزه گران فلسطینی هشدار داده است که اگر حملات از نوار غزه علیرغم ترک مخاصمه اخیر ادامه پیدا کند، اسرائيل پاسخ خواهد داد.

اولمرت روز سه شنبه گفت خویشتنداری اسرائيل در برابر حملات راکتی نباید بعنوان ضعف آن تعبیر شود، و یادآور شد اگر آرامش حفظ نشود، اسرائيل می تواند با " نیروی کامل" در مقام تلافی جویی برآید.

پیشتر در روز سه شنبه، پس از متهم کردن ستیزه گران فلسطینی به پرتاب راکت دیگری به جنوب اسرائيل در روز دوشنبه ، مرز خود با نوار غزه را بار دیگر بست.

حکام حماسی غزه پرتاب هرگونه راکتی را تکذیب کردند. هیچ گروهی نیز مسئولیت شلیک راکت را، که موجب خسارات یا تلفاتی نشد، بر عهده نگرفته است.

دو جناح کوچک غزه گفتند آنها هفته پیش در اعتراض به حملات نظامی اسرائيل به کرانه غربی، که شامل قرارداد آتش بس نمی شود، راکت هایی شلیک کردند. حماس هشدار داده است علیه هرکسی که ترک مخاصمه را نقض کند وارد عمل خواهد شد.

در رویدادی دیگر در روز سه شنبه، محمود عباس رییس تشکیلات خود گردان فلسطینی و اهود باراک وزیر دفاع اسرائيل حمایت خود را از برقراری صلحی بادوام در منطقه ایراز داشتند. دو رهبر این موضوع را در پی دیداری در حاشیه جلسه نمایندگان احزاب سوسیالیست جهان در یونان، عنوان کردند.

در این میان، مصر روز سه شنبه گذرگاه مرزی خود با غزه را برای چند ساعتی گشود تا فلسطینیانی که در مصر سرگردان مانده اند و دیگرانی که در جستجوی دارو و درمان در خارج هستند بتوانند از آن بگذرند.
XS
SM
MD
LG