لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۳۷

ولايتی با کنايه ای به احمدی نژاد: از گفتن حرف های تحريک آميز بايد خودداری کنيم


علی اکبر ولایتی، وزیر سابق امور خارجه و مشاور ارشد آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران نسبت به اظهارات «تحریک آمیز» در ارتباط با برنامه اتمی ایران هشدار داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ولايتی در مصاحبه ای با روزنامه جمهوری اسلامی، در آنچه اشاره ای به محمود احمدی نژاد رییس جمهوری تلقی شده است، گفت، «مقامات و کارشناسان سیاسی باید از گفته ها و بیانیه های تحریک آمیز و غیر منطقی پرهیز کنند.»

خبرگزاری فرانسه می گوید ولایتی، که در حال حاضر مشاورت آیت الله خامنه ای در سیاست خارجی را بر عهده دارد، این موضوع را در زمان حساسی در بحران اتمی پنجساله جمهوری اسلامی ایران با غرب عنوان می کند.

او با اشاره به بسته مشوق هایی که گروه ۱+۵ به ایران پیشنهاد کرده است، گفت، «گروه ۱+۵ به هر کلمه این بیانیه ها و شعارها توجه می کند و ما باید در حرف هایمان بیشتر دقت کنیم.»

ولایتی، که از سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۹۷ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بود، گفت، «یک سخن يا اعلامیه خاص می تواند مشکلاتی برای ما بوجود آورد. ما باید مراقب گفته هایمان باشیم.َ»

خبرگزاری فرانسه اضافه می کند ولایتی در مصاحبه با روزنامه جمهوری اسلامی همچنین به سود مذاکره با قدرت های جهانی سخن گفت و اظهار داشت، «کسانی که حرف های تحریک آمیزی علیه منافع ما می زنند، می خواهند ما پیشنهاد گروه 1+5 را رد کنیم. در نتیجه، منافع ما ایجاب می کند که آنرا بپذیریم.»

XS
SM
MD
LG