لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۶

قیمت های نفت خام مجددا به سطوح بی سابقه ای رسيد


قیمت های نفت خام، پس از اندکی کاهش که ديروز پيش آمده بود، امروز (سه شنبه) مجددا به سطوح تقریبا بی سابقه بازگشت. پیش بینی آژانس بین المللی انرژی در مورد کم شدن موازنه بین عرضه و تقاضای نفت و افزایش تنش بین اسراییل و ایران، از جمله دلایل این افزایش ذکر می شود.

آژانس بین المللی انرژی مسائل مربوط به نفت را برای کشورهای صنعتی دنبال می کند، و جدید ترین پیش بینی آن نشان می دهد که قیمت های بالا از میزان تقاضا در کشورهای ثروتمند می کاهد، اما تقاضا از سوی اقتصادهای رو به رشد مانند هند و چین همچنان رو به افزایش می رود.

قیمت هر بشکه نفت خام برای تحویل در آینده حدود سه دلار از بهای آن در روز دوشنبه افزایش یافت و به تقریبا ۱۴۳ دلار نزدیک شد. پیش از بسته شدن بازار بورس نیویورک در روز دوشنبه، قیمت های نفت خام به رقم بی سابقه ۱۴۳ دلار و ۶۷ سنت رسید.

معامله گران نفتی گفتند بخشی از دلیل افزایش قیمت ها همچنین انتشار گزارش هایی در مورد امکان حمله اسراییل به تاسیسات اتمی ایران بوده است.

بعضی کشورها می گویند جمهوری اسلامی ایران قصد دارد بمب اتمی بسازد، اما تهران می گوید برنامه اتمی آن برای مقاصد صلحجویانه اجرا می شود.

XS
SM
MD
LG