لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۰

رانندگان کامیون در فرانسه، به افزایش قیمت سوخت اعتراض کردند


رانندگان کامیون در سرتاسر فرانسه، از صبح دوشنبه، اعتراض خود را در زمینه افزایش قیمت سوخت ابراز داشتند. آنها می گویند، در قیاس با کشورهای همسایه، بیشترین میزان مالیات را می پردازند.

رانندگان معترض فرانسوی روش حرکت کردن آهسته را، جهت نشان دادن اعتراض خود برگزیدند، و این کار را، به سد کردن خیابان ها و شاهراهای اصلی ترجیح دادند. عده ای از کامیون داران در فرانسه، در شمال شرقی منطقه ای خارج از حومه پاریس، در مسیر راه های اصلی که به پایتخت آن کشور ختم می شود، اجتماع کرده اند.

به گفته اتحادیه کامیون داران فرانسه، اعتراض آن ها ریشه دربالا رفتن قیمت بنزین و گازوئیل دارد، و همچنین آن ها به نرخ مالیات بر روی مواد سوختی نیز به شدت معترضند.

بنا به گفته اتحادیه کامیون داران فرانسه، میزان مالیات بر روی گازوئیل و بنزین، با دیگر کشورهای اروپایی برابر نیست، و این مسئله، بر روی هزینه های مربوط به حمل و نقل کالا، برای آن ها تاثیر گذاشته، و قیمت آن را افزایش داده است. و از این رو، رقابت در بازار اروپای را، برای این بخش از صنعت حمل و نقل فرانسه، دچار مشکل کرده است. اقدام اعتراضی کامیون داران فرانسوی، تنها شامل مناطق اطراف پایتخت نمی شود، و دیگر نقاط آن کشور را نیز، در برمی گیرد.

XS
SM
MD
LG