لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۴

يک نوجوان فلسطينی در کرانه غربی کشته شد


سربازان ارتش اسراييل يک نوجوان فلسطينی را در کرانه غربی کشته اند.

يک اطلاعيه نظامی حاکی است سربازان روز شنبه در روستائی در نزديکی هبرون بسوی سه نفر که بمب های آتشزا پرتاب می کردند آتش گشودند و يک تن را ، که به گفته مقامات فلسطينی يک نوجوان ۱۷ ساله بود، کشتند.

کرانه غربی شامل ترک مخاصمه بين اسراييل و رهبران حماس در نوار غزه نمی شود. ترک مخاصمه که ٩ روز از آغاز آن می گذرد، با يک سلسله حملات راکتی فلسطينيان و اقدام تلافی جويانه اسراييل در محاصره غزه، متشنج شده است.

گذرگاه های مرزی اسراييل با سرزمين فلسطينی از روز چهارشنبه بسته بوده است، اما مقامات اسراييلی می گويند اجازه می دهند مقداری سوخت به غزه حمل شود.

آنها همچنين می گويند ستيزه گران فلسطينی در غزه روز جمعه به حملات راکتی به جنوب اسراييل ادامه دادند. مسئوليت از حمله را هنوز کسی بر عهده نگرفته است.

اسماعيل هنيه، رهبر حماس از تمام جناح های ستيزه گر خواسته است به توافق آتش بس احترام بگذارند.

يک گروه وابسته به جنبش فتح به رهبری محمود عباش رييس تشکيلات خود گران فلسطينی مسئوليت پرتاب راکت به اسراييل در روز پنجشنبه را پذيرفته است.

ستيزه گران فلسطينی و مقامات سازمان ملل متحد در غزه همچنين سربازان اسراييلی را متهم می کنند که در روزهای اخير چندين بار گلوله هايی بداخل غزه شليک کردند، و دو نفر مجروح شدند.

ارتش اسراييل می گويد فقط يک بار چنين حادثه ای روی داد که در آن سربازان اسراييلی تيرهای اخطار هوائی شليک کردند، اما موجب تلفاتی نشد.

XS
SM
MD
LG