لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۱

انتقال کنترل امنيت استان انبار به نيروهای عراقی به تأخير افتاد


مقامات نظامی آمريکا در عراق می گویند آنها انتقال کنترل امنیت در استان انبار به نیروهای عراقی را ، که در آغاز قرار بود روز شنبه انجام گیرد، بدلیل نگرانی های ناشی از وقوع توفان شن، بتاخیر می اندازند.

در یک اطلاعیه گفته می شود بر اساس پیش بینی های هواشناسان، مقامات ارشد آمريکائی و عراقی ممکن است قادر نشوند در مراسم انتقال قدرت شرکت کنند. یک مقام ارشد عراقی می گوید نیروهای امنیتی موافقت کردند که بهتر است این برنامه بتاخیر انداخته شود.

یک سخنگوی آمريکائی می گوید حمله یک بمب انداز انتحاری به اداره شهرداری انبار در روز پنجشنبه موجب این تاخیر نبوده است. در این حمله ۲۳ نفر که در جلسه ای بین مقامات محلی و یک گروه از ایلمردان مخالف القاعده شرکت کرده بودند کشته شدند.

در رویدادی جداگانه، ارتش آمريکا می گوید سربازان در عملیاتی در سراسر عراق یک ستیزه گر مظنون را کشتند و هشت نفر را بازداشت کردند. یکی از دستگیر شدگان به دست داشتن در حمله در انبار در روز پنجشنبه مظنون است.

خشونت در استان انبار از سال ۲۰۰۶ کاهش یافته است. این منطقه، که در غرب عراق قرار دارد، دهمین استانی خواهد بود که امنیت آن به نیروهای عراقی واگذار می شود.

در این میان، به گفته مقامات عراقی، مردان مسلح ناشناس روز جمعه در شرق بغداد یک قاضی ارشد را که عازم خانه اش بود کشتند.
XS
SM
MD
LG