لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۶

ژنرال اسکلوسر: سال گذشته حملات در شرق افغانستان ٤٠ درصد افزایش یافت


یک فرمانده نظامی ارشد آمریکا می گوید از سال گذشته تاکنون حملات جاری در شرق افغانستان نزدیک به ٤٠ درصد افزایش یافته است.

ژنرال «جفری اسکلوسر» روز سه شنبه در وزارت دفاع آمریکا به خبرنگاران اظهار داشت علاوه بر این، حملات شورشیان طالبان و سایر شورشیان به طور فزاینده ای آمیخته با استادی و ظرافت بیشتری صورت گرفته است.

ژنرال اسکلوسر می گوید شورشیان ، مدارس را به آتش می کشند و آموزگاران و دانش آموزان را به قتل می رسانند و در یک مورد حتی یک پسربچه ١٠ ساله را برای انجام حملات راکتی مورد استفاده قرار دادند.

در رویدادی دیگر، مقامات افغانستان اعلام کردند ١٥ شورشی که یک ساختمان دولتی را در شرق افغانستان مورد حمله قرار داده بودند، در حمله هوائی نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا کشته شدند.

مقامات ناتو نیز گزارش دادند که انفجار یک مین در روز سه شنبه در منطقه ای در ولایت ننگرهار، یک سرباز را از پای درآورد و سه سرباز دیگر را مجروح ساخت.

مقامات آمريکا و عراق می گويند انفجار بمبی در ساختمان يک شهرداری محلی در منطقه صدرشهر در بغداد ١٠ نفر، از جمله ٤ آمريکائی را از پای درآورد.

به گفته اين مقامات، بمب بامداد روز سه شنبه در حالی که عده ای از مقامات و سربازان آمريکائی برای ملاقات با اعضای شورای صدرشهر وارد ساختمان شده بودند، منفجر گرديد.

يک کارمند وزارت امور خارجه آمريکا، يک مقام وزارت دفاع آمريکا، دو سرباز آمريکائی و يک مترجم ايتاليائی که برای آمريکائيان کار می کرد، در زمره کشته شدگان هستند.

پنج غيرنظامی عراقی نيز جان خود را در اين انفجار از دست دادند. يک سرباز آمريکائی و چند تن از اعضای شورای شهر نيز مجروح شدند.

در رويدادی ديگر، يک حمله کننده انتحاری روز سه شنبه با منفجرساختن اتومبيل حامل بمب خود در شهر موصل دو نفر، از جمله يک کودک را از پای درآورد و دست کم ٧٠ نفر را مجروح ساخت.

XS
SM
MD
LG