لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۷

طالبانی درمورد آينده سربازان آمريکايی در عراق با پرزيدنت بوش گفتگو کرد


پرزیدنت بوش امروز (چهارشنبه) در کاخ سفید با جلال طالبانی رئیس جمهوری عراق ملاقات کرد و با او از جمله در باره توافق دراز مدت برای آینده سربازان آمريکائی در آن کشور بحث کرد. آنها سپس در کنفرانس خبری مشترکی حضور یافتند.

رئيس جمهوری آمريکا در کنفرانس خبری امروز گفت او و آقای طالبانی در زمینه یک چارچوب استراتژیک که با مواضع دولت عراق سازگار باشد، به تبادل نظر پرداختند.

طالبانی گفت عراق و ایالات متحده بیشترین تلاش خود را برای رسیدن به توافق در مورد وضعیت نیروها بکار می برند. این توافق چگونگی حضور سربازان آمريکائی در عراق را پس از انقضای مدت ماموریت فعلی شورای امنیت سازمان ملل متحد در پایان سال میلادی جاری مشخص خواهد ساخت.

بوش همچنین از رهبر عراق بدلیل پیشرفت هایی که در آن کشور صورت گرفته است قدردانی کرد، و دستآوردهای پارلمانی و نیز بهبود در اقتصاد و نگرش مردم عراق را یاد آور شد.

طالبانی به بهبود اقتصاد عراق و مناسبات آن با دیگر کشورهای خاورمیانه اشاره کرد و افزود قانون گذاران می توانند امسال دو قانون مهم، در مورد نفت و انتخابات، تصویب کنند.

طالبانی گفت او پرزیدنت بوش را از موفقیت های عراق در نبرد با تروریسم و شبه نظامیان آگاه ساخت. وی اظهار داشت ثبات در «بخش بزرگی» از عراق برقرار است، با این حال پذیرفت که مشکلاتی وجود دارد و خشونت همچنان باقی است.

XS
SM
MD
LG